Важливі для безпеки США об'єкти - в Інтернеті

Wikileaks
Image caption Список об'єктів нагадує цілі для потенційних терористів

Вебсайт Wikileaks оприлюднив перелік ключових об’єктів у всьому світі, які США вважають важливими для своєї національної безпеки.

Держдепартамент США у лютому 2009 року звернувся до всіх американських представництв за кордоном з проханням скласти список усіх об’єктів, втрата яких завдала б шкоди національній безпеці США.

До переліку входять трубопроводи, засоби зв’язку та транспортні об’єкти.

У списку є кілька об’єктів, розміщених у Британії, включно з місцем проходження трансатлантичних кабелів, об’єктами супутникового зв’язку, заводами британського виробника озброєння BAE Systems та компанії в Единбурзі, яку вважають "критичною" для забезпечення атомних підводних човнів.

Дипломатичний кореспондент Бі-Бі-Сі Джонатан Маркус каже, що це ймовірно – один із найбільш суперечливих документів, оприлюднених Wikileaks.

З документів випливає, як широко визначають США свої національні інтереси.

Image caption У списку - Малаккська протока, що з'єднує Індійський океан з Тихим

Окрім таких стратегічних об’єктів, як комунікаційні вузли, газопроводи і тому подібне, у переліку також – шахта з видобутку кобальту в Конго, фабрика, яка виробляє антидот від зміїної отрути в Австралії, та завод з виробництва інсуліну в Данії.

Представництва США просили скласти перелік об’єктів, втрата яких може завдати шкоди здоров’ю американців, економічній чи національній безпеці США.

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі, географія об’єктів – надзвичайна.

У списку, наприклад, є мережа транзитних газопроводів, яка проходить через Надим в російському Сибіру, який у документі називають найважливішим об’єктом у газовій галузі світу.

У списку є медичні установи, які виробляють продукти з крові, і фармацевтичні заводи, які вважаються важливими для мережі глобального постачання.

Якщо США вважають себе потугою, яка веде глобальну війну проти тероризму, то цей документ представляє глобальний довідник ключових об’єктів, серед яких багато виробничих та медичних, які Вашингтон вважає важливими, – каже кореспондент Бі-Бі-Сі.

Лондонська газета "Таймс" опублікувала статтю на цю тему під назвою "Wikileaks перераховує цілі для терактів проти США".

Такий список, за словами кореспондента Бі-Бі-Сі, може підштовхнути потенційних нападників дивитися ширше на мережу об’єктів у світі, особливо якщо американська влада вважає їх важливими.

Це не можна назвати значним провалом безпеки США, але багато країн вважатимуть такий документ шкідливим.

Постає запитання, яку користь і для кого становить публікація такого документу на Wikileaks.

Колишній міністр оборони Британії Малкольм Рифкінд засудив публікацію:

"Це подальші докази стосовно того, що це загалом безвідповідальні особи, на межі з кримінальними. Це інформація, в отриманні якої зацікавлені терористи".

Новини на цю ж тему