Щоденна доза аспірину зменшує ризик раку

Аспірин
Image caption Науковці: щодо щоденного вживання аспірину спершу поговоріть із лікарем

Дослідження, проведене британськими вченими, твердить, що невелика доза аспірину кожного дня може зменшити ризик захворювання на різні види раку щонайменше на 20%.

Науковці на чолі з дослідниками з Оксфордського університету прийшли до такого висновку після спостереження над двадцятьма п'ятьма тисячами пацієнтів, які вживали аспірин щодня.

Вони твердять, що ті, хто приймає аспірин, суттєво зменшують ризик померти від раку шлунку, кишок, легенів, стравоходу та інших.

Водночас деякі науковці висловили застереження у зв'язку із побічними ефектами частого вживання аспірину, одними із яких можуть бути внутрішні крововиливи в організмі людини.

Вже відомо, що аспірин допомагає зменшити ризик серцевого нападу та інсульту для тих, хто страждає від серцево-судинних захворювань, але не для здорових дорослих людей.

Один з дослідників, професор Пітер Ротвелл, каже, що 45-50 років - це час, коли варто почати думати про щоденне вживання аспірину. І робити так упродовж 25 років.

Британська благодійна організація, яка допомагає хворим на рак Cancer Research UK, назвала результати досліджень "багатообіцяючими", втім її представник наголосив, що ті, хто збирається регулярно приймати аспірин, спершу повинні проконсультуватись у свого лікаря.

Багато науковців, які брали участь у цих дослідженнях, твердять, що кожна людина повинна сама вирішувати, чи приймати аспірин щодня.

Новини на цю ж тему