"США і НАТО створили план захисту від агресії Росії"

Wikileaks
Image caption Майже щодня з'являються нові "зливи" Wikileaks

Сполучені Штати та НАТО створили плани захисту Балтійських країн проти Росії.

Про це свідчать останні дипломатичні листи, які оприлюднив веб-сайт Wikileaks.

Згідно з оприлюдненою інформацією, яку опублікувала британська газета Guardian, існуючу стратегію захисту Польщі мали розширити, включивши Естонію, Латвію та Литву.

Як видно із документів, у січні цього року американський держсекретар Гіларі Клінтон, як виглядає, підписала конфіденційну депешу, де мовилось про те, що союзники у НАТО погодились розширити плани захисту Польщі, включивши Балтійські держави.

У депеші йдеться про те, що військові плани треба обговорювати таємно, оскільки вони можуть призвести до "небажаної напруженості" у відносинах між НАТО та Росією.

Згідно з таємним листуванням, пропозиція розширення захисту Польщі під назвою Eagle Guardian пролунала від командувача сил НАТО у Європі - американського адмірала Джеймса Ставрідіса.

Guardian, посилаючись на дані польської Gazeta Wyborcza, повідомляє, що у разі військового нападу на Латвію, Естонію та Литву, із США, Британії, Німеччини та Польщі будуть висунуті 9 дивізій НАТО. При цьому порти у Німеччині та Польщі будуть приймати морську піхоту та американські і британські військові кораблі.

Image caption Саміт НАТО у Лісабоні минулого місяця, куди запросили і російського президента. Як вважають, депешу підписала Гіларі Клінтон

Британське видання твердить, що поява такої інформації може призвести до "непотрібних ускладнень" у відносинах між Вашингтоном та Москвою, особливо на тлі так званого "перезавантаження" двосторонніх взаємин, про яке заявляють президенти обох країн.

Wikileaks продовжує оприлюднювати сотні таємних дипломатичних листів. Багато країн, у першу чергу США, засуджують такі "зливи" інформації.

Тим часом, згідно з повідомленнями, ордер на арешт засновника сайту Джуліана Ассанджа досяг британських властей.

Як твердить його адвокат, пан Ассандж готовий говорити з британською поліцією. Вважають, що він наразі переховується десь в Англії.

Пана Ассанджа розшукують у зв'язку зі звинуваченнями у зґвалтуванні. Ті звинувачення шведського суду Джуліан Ассандж заперечує і називає їх політичними.

Як стало відомо, швейцарський банк PostFinance заморозив рахунки засновника веб-сайту Wikileaks Джуліана Асанджа.

Новини на цю ж тему