Кремль чекає пояснень у справі "шпигунки"

Image caption Катя Затулівєтєр

Батько росіянки, яку затримали у Британії за підозрою у шпигунстві, Андрій Затулівєтєр заявив Бі-Бі-Сі, що його донька не винна, і він хоче захистити її ім’я. Пан Зутулівєтєр відповів на запитання Бі-Бі-Сі телефоном із Північного Кавказу, де він мешкає.

Помічниця британського депутата Майка Хенкока Катя Затулівєтєр написала Бі-Бі-Сі, що подає апеляцію на рішення депортувати її з Британії.

Батько затриманої заявив, що донька впевнено виграє апеляцію: "Я завжди вважав, що Англія є демократичною країною. Людей не можна затримувати без жодних причин".

Британські урядовці заявили, що для депортації з країни не потрібно доводити провину росіянки у суді. Наразі не відомо, чи має міністерство внутрішніх справ Британії намір депортувати панну Затулівєтєр.

У свою чергу російське міністерство закордонних справ заявило, що британський уряд досі не відповів на запит Москви щодо затримання російської громадянки і надання їй у такому випадку консульської підтримки.

У заяві російського МЗС зазначено: "Ми не маємо ілюзій, що у Британії були, або будуть впливові сили, не зацікавлені у нормалізації російсько-британських відносин. Ми сподіваємося, однак, що заявлені урядом у Лондоні наміри на покращення двосторонніх взаємин будуть посилені конкретними кроками".

Про арешт Каті Затулівєтєр на вимогу британської контррозвідки МІ5 стало відомо у минулі вихідні.

Останні два з половиною роки панна Затулівєтєр працювала помічницею депутата від Ліберально-демократичної партії Майка Хенкока.

Він є членом Палати громад від Портсмута - міста, у якому розташована велика військово-морська база. Пан Хенкок також є членом спеціального комітету Палати громад з оборони.

Як повідомляла газета Times, в останні кілька тижнів офіс пана Хенкока направив у певні інстанції цілий ряд запитів, пов'язаних з обороною, "зокрема, запит на описання британської ядерної зброї, подробиці про виведені з-під міжнародного контролю ядерні матеріали і розташування баз підводних човнів у цілому світі". Як пише газета, міністри відповіли на деякі із запитів відмовою.

Сам депутат Хенкок каже, що не мав справи із жодною надсекретною інформацією, і що його помічниця не отримувала інформацію, недоступну з інших джерел.

Новини на цю ж тему