Австралія: США винні у "зливах", не Ассандж

Кевін Радд і Гіларі Клінтон
Image caption Кевін Радд та американський держсекретар Гіларі Клінтон

Австралія сказала, що за "витік" десятків тисяч американських дипломатичних листів повинні нести відповідальність самі Сполучені Штати, а не засновник сайту Wikileaks Джуліан Ассандж, який їх оприлюднив.

Джуліан Ассандж, який є громадянином Австралії, наразі перебуває під вартою у Лондоні.

Австралійський міністр закордонних справ Кевін Радд сказав, що винними є ті, хто дозволив, щоб цей "витік інформації" стався, а також ті, хто надав інформацію сайту Wikileaks.

"Пан Ассандж не відповідає за несанкціоноване оприлюднення 250 тисяч документів з американського дипломатичного листування. За це відповідають американці," - сказав в інтерв'ю агенції Reuters Кевін Радд.

Він також висловив сумнів у надійності американської системи захисту конфіденційної інформації.

Пан Радд наголосив, що йому байдуже щодо тієї критики, яка була в документах з Wikileaks.

Пан Ассандж раніше звинувачував австралійський уряд у потураннях США.

Прем'єр-міністр Австралії Джулія Ґіллард казала, що оприлюднення американського дипломатичного листування є "безвідповідальним кроком".

Упродовж останніх двох тижнів веб-сайт Wikileaks оприлюднив тисячі конфіденційних листів американських представників з цілого світу. Загалом, як вважають, сайту було передано 250 тисяч таких листів.

Image caption Джуліан Ассандж сам прийшов у поліцію. У той самий день він вже був у суді

Вашингтон назвав такий крок "нападом на міжнародну громаду".

Засновник веб-сайту Wikileaks Джуліан Ассандж у вівторок не отримав від британського суду дозволу на звільнення під заставу.

Пан Ассандж, який добровільно прийшов у поліцію, де і був заарештований, заперечує звинувачення у сексуальних домаганнях щодо двох жінок у Швеції. Він залишиться під вартою до наступного судового слухання через тиждень.

Шведська поліція наполягає, що його арешт не пов'язаний із оприлюдненими документами на сайті Wikileaks.