Корупція у світі: в Україні найбільш корумповані - суди

долари
Image caption 6 з 10 опитаних у світі сказали, що хабарництво стало більш поширеним.

Згідно з даними міжнародного опитування, рівень корупції у світі за останні 3 роки зріс. 56% опитаних організацією "Транспаренсі Інтернешнл" (Transparency International) твердять, що корупція в їхній країні зросла.

6 з 10 опитаних у світі сказали, що хабарництво стало більш поширеним.

Найбільш корумпованими у світі, за даними Transparency International, є Афганістан, Нігерія, Ірак та Індія, далі йдуть Китай, Росія та більшість країн Близького Сходу.

Україна, за даними опитування, опинилася в одній групі з Азербайджаном, Литвою та Пакистаном.

В Україні від 30 до 50% опитаних визнали, що впродовж минулого року давали хабар. 63% респондентів вважають, що рівень корупції в Україні залишився такий самий, як був минулого року. 30% опитаних вважають, що рівень корупції зріс. Найбільш корумпованими, на думку опитаних в Україні, є суди.

Тим часом, за даними Бі-Бі-Сі, корупція вважається проблемою у світі, про яку найбільше говорять.

Приблизно кожен п'ятий з опитаних Бі-Бі-Сі твердить, що обговорював впродовж минулого місяця питання, пов’язані з корупцією. Таким чином корупція випереджає зміни клімату, бідність, безробіття та зростання цін на харчі та опалення як тема, яку обговорюють найбільше.

В опитуванні, проведеному Transparency International, найбільш корумпованими серед організацій та установ назвали політичні партії (80% опитаних вважають політичні партії корумпованими), і 50% опитаних вважають, що уряди їхніх країн неефективно борються з проблемою корупції.

Кожен четвертий опитаний сказав, що впродовж минулого року давав хабар – найчастіше поліції.

Близько 29% хабарів платили поліції, 20% посадовцям, які видають різні дозволи та опікуються реєстрацією, і 14% - судовим органам.

Ваша думка: Чи можна без корупції?

Найчастіше хабарі дають в Камбоджі (84% людей) та Ліберії (89%), водночас у Данії 0% опитаних повідомили про хабарі.

Робін Годесс, директор відділу політики та досліджень у Transparency International, висловив стурбованість поширенням корупції:

"На жаль, найчастіше люди мають досвід з корупцією в поліції, це дуже турбує… Рівень корупції зріс майже вдвічі, порівняно з 2006 роком. Майже кожна третя людина у світі, яка мала контакти з поліцією, змушена була заплатити хабар". Інтерв'ю з Робіном Годессом читати тут

Оглядачі кажуть, що світова фінансова криза підірвала довіру у людей до уряду, банків та економічних установ.

В опитуванні Transparency International брали участь 90 тисяч людей у 86 країнах.

В опитуванні Бі-Бі-Сі брали участь 13 тисяч людей в 26 країнах.

Корупцію назвали другим найважливішим питанням, яке турбує людей, після бідності.

В Європі, за даними Бі-Бі-Сі, найбільш стурбовані хабарництвом виявилися італійці.

Новини на цю ж тему