Карантин через грип від Чернівців до Донецька

Епідемія грипу
Image caption Експерти дають різні прогнози початку епідемії: від початку грудня до початку лютого

В Україні через грип закриті кілька сотень шкіл. Міністерство охорони здоров'я повідомило про перевищення епідемічного порогу у 9 областях і в Криму.

За останніми даними МОЗ, найбільше шкіл та дитсадків було закрито у Львівській області. Від п'ятниці закриваються школи в Івано-Франківську. Минулого тижня у Чернівцях закрили всі школи та дитсадки.

Через високий рівень захворювання на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) у майже півсотні шкіл Донеччини припинили уроки.

Не працюють всі школи у містах Селідове, Гірник, Українськ, Сніжне; деякі школи закрили у Краматорську, Макіївці, Красноармійську, Дружківці та в Мар’їнському районі.

За даними обласної санітарно-епідеміологічної станції захворюваність серед дітей до 18 років за останній тиждень зросла на чверть.

Окрім шкіл не працюють також різноманітні позашкільні заклади, спортивні школи та школи естетичного виховання.

Через грип та ГРВІ у лікарнях перебуває майже тисяча людей. Понад 80% - діти.

У Львівській області на карантин закрили всі школи Дрогобича, Трускавця та Борислава, кілька шкіл не працюють у Яворівському районі.

7 грудня про закриття шкіл на карантин оголосили в Полтаві. Там не працює близько півсотні навчальних закладів.

Призупинили навчання також у кількох школах Черкас.

Прогнози - відмінні

Попередні прогнози фахівців стосовно того, коли чекати початку епідемії грипу та ГРВІ в Україні, різнилися у кілька тижнів.

Так, директор Київського центру клінічної імунології Олег Назар прогнозував епідемію грипу в Україні на початку грудня. За його словами, під час епідемії можуть захворіти до 40% мешканців України, а тривати вона може до двох місяців.

Пан Назар також не виключив, що у березні може бути друга хвиля.

Натомість заступник директора департаменту організації санітарно-епідеміологічного нагляду міністерство охорони здоров’я Анатолій Парусов казав, що "повноцінний" епідемічний процес може початися на початку лютого.

У МОЗ також вважають, що епідемічний підйом в Україні буде "класичним", тобто в січні, лютому та березні.

За даними МОЗ, з початку сезону грипом перехворів близько 1% наслення.

Новини на цю ж тему