Президента та мера Донецька урівняли в преміях

Віктор Янукович і Дмітрій Медвєдєв
Image caption Президента України визначили людиною року "за зміцнення економічних та культурних зв’язків між Росією та Україною"

Президент Віктор Янукович та мер міста Донецька Олександр Лук’янченко стали лауреатами російської премії "ЛЮдина року - 2010", причому в одній номінації – "міжнародні відносини".

Утім, заслуги, за які пан Янукович та пан Лук’янченко отримають премію, різні.

Президента України визначили людиною року "за зміцнення економічних та культурних зв’язків між Росією та Україною", а мера Донецька - "за успіхи в розвитку міста Донецька та зміцнення російсько-українських економічних та культурних зв’язків".

Серед цьогорічних лауреатів є ще один українець.

Голову ради директорів "Мотор Січ" В’ячеслава Богуслаєва визначили лауреатом в номінації "Авіабудування" за "великий внесок у розвиток російсько-українських програм в авіабудуванні та створенні авіаційних двигунів світового рівня". Повний перелік лауреатів дивіться тут.

Українців не вперше нагороджують російською національною премією.

Image caption Мер Донецька О. Лук'янченко - також лауреат російської премії

Наприклад, минулого року серед лауреатів в номінації "Міжнаціональні відносини" був голова Донецької обласної державної адміністрації Анатолій Близнюк за, як зазначено на сайті премії, "зміцнення духовних, культурних, економічних зв’язків з Росією".

Як розповіла кореспондентка Української служби Бі-Бі-Сі в Донецьку Ліна Кущ, ця премія є свого роду "офіційним російським Оскаром".

Як каже наша кореспондентка, 3 роки поспіль у номінації "Державна діяльність" лауреатами оголошують президента Росії Дмітрія Медвєдєва та прем’єр-міністра Владіміра Путіна. А до цього кілька років поспіль пан Путін, як президент, був незмінним лауреатом у цій номінації. Іноді до нього приєднувався генеральний прокурор чи інші якісь гідні люди, але прізвище Путіна називалося завжди - розповіла Ліна Кущ.

За її словами, вважається, що ця премія є дуже престижною офіційною нагородою в Росії. "І престижність того, що прізвище лауреата потрапляє поруч із прізвищами відомих у Росії людей, є головною нагородою", - каже наша кореспондентка.

Урочисте нагородження лауреатів премії відбудеться 10 грудня у Москві у храмі Христа Спасителя.

Російська Національна премія "Людина року" була заснована у 1993 році Російським біографічним інститутом. Як сказано на офіційному сайті, мета цієї організації: "дослідження російського суспільства крізь призму діяльності найбільш помітних його представників".

Список лауреатів визначає експертна рада, куди входять фахівці із різних сфер, а також ті, хто отримав премію в попередні роки. Окрім того, під час визначення лауреатів враховують результати анкетування проведеного "за допомогою провідних засобів масової інформації та Інтернету".