Янукович оголосив проведення адмінреформи

Президент Віктор Янукович оголосив про проведення адмінреформи. Вона передбачає значне скорочення Кабінету міністрів і в цілому державного апарату.

Пан Янукович сказав, що ухвалення болісних рішень було єдиним шляхом в нинішній ситуації в країні. Між тим опозиція вже стверджує , що нинішні скорочення можуть стати ще одним етапом у внутрішній боротьбі у владі.

В ході адмінреформи, на думку її ініціаторів, відбудеться скорочення не лише міністерств, а всього державного апарату, держслужбовців, як в центрі, та і на місцях, а також уникнення дублювання між різними урядовими структурами.

Про те, що Віктор Янукович вдасться до радикальних дій стало зрозуміло із його промови на засіданні Комітету з економічної реформи. Він сказав, що реформуванню України після отримання незалежності заважала політична боротьба за владу. А ті, реформи, які проводилися, за словами українського чільника, не лише не приносили позитивного результату, а й погіршували ситуацію.

Пан Янукович зізнався, що іншого шляху не було, ніж ухвалювати непопулярні рішення:

"Поборемося з корупцією за рахунок дерегуляції, через адміністративну реформу оптимізуємо державні фінанси, які ми витрачаємо на утримання наших міністерств, відомств. Ну, а на черзі у нас будуть і місцеві адміністрації. Про це ми ще поговоримо".

Реформою передбачається серйозно скоротити кількість центральних органів влади, а також зменшити кількість держслужбовців, - заявив віце-прем'єр Сергій Тігіпко

Сергій Тігіпко: Приблизно на 50 відсотків має бути скорочено апарат Кабінету міністрів, приблизно на 30 відсотків ми маємо поступово скоротити тих людей, які працюють в інших виконавчих органах.

Як сказав керівник головного управління державної служби України Тимофій Мотренко, кількість членів уряду передбачається скоротити з 24 до 16.

Заступник голови адміністрації президента Ганна Герман повідомила, що замість 8 заступників міністра, буде всього два.

А колишній віце-прем'єр, а нині голова Державного комітету з питань науки, інновацій і інформатизації Володимир Семиноженко твердив про поєднання функцій віце-прем'єрів і міністрів.

Володимир Семиноженко: Якщо говорити про економічний блок, то, природно, що віце-прем'єр відповідає за економіку, має бути базове міністерство і він має бути міністром економіки.

Нa думку експертів, адмінреформа стала показником ставлення різних влад до змін в Україні. Про адмінреформу мріяв і Леонід Кучма.

А Віктор Ющенко навіть запровадив спеціальну посаду віце-прем’єра з адмінреформи. Ним був призначений – Роман Безсмертний.

Український прем’єр Микола Азаров сподівається від скорочення держапарату зекономити у 2011 році десь 1 мільярд гривень.

Водночас чимало опозиційних політиків каже, що зменшення відомств може перетворитися у просту профанацію, і стати ще одним етапом у внутрішній боротьбі в нинішній владі. Віце-спікер і один з лідерів БЮТ Микола Томенко припускає, що кадрові призначення будуть відбуватися за ознаками відданості партійній приналежності.

Новини на цю ж тему