Хакери зламали вебсайт Mastercard

Mastercard
Image caption Хакери атакували вебсайт Mastercard, бо компанія відмовилася і далі співпрацювати з Джуліаном Ассанджем

Прихильники вебсайту Wikileaks організували кібер-атаки на фінансові установи, які підтримують американський уряд.

Комп’ютернi хакери зламали вебсайт компанії Mastercard і Visa в помсту за те, що вона відмовилася обслуговувати грошові перекази для Wikileaks.

Хакери також атакували такі фінансові компанії як Swiss Bank, PostFinance і PayPal. Ці організації відмовилися далі співпрацювати із засновником Wikileaks Джуліаном Ассанджем.

Речник Wikileaks Крістіан Граффсан говорить, що ці кібер-атаки не були погоджені з паном Ассанджем:

“У мене немає докладної інформації про те, хто насправді це робить. Це не було організовано або заохочено нами. Це щось на зразок висловлення обурення і помсти щодо цих компаній і не має нічого спільного безпосередньо з нами”.

Останні документи, опубліковані на вебсайті Wikileaks і у британській газеті Guardian свідчать про погляди Вашингтона на політику Китаю в Африці.

У дипломатичних депешах заступник держсекретаря США у справах Африки Джонні Керсон називає Китай "дуже агресивним і небезпечним конкурентом без будь-яких моральних принципів". Дипломат пише, що Китай цікавиться тільки своїми власними інтересами.

В іншій депеші, щодо Кенії, говориться про те, що Китай платив хабарі, щоб виграти контракти. Після цього вплив Китаю у Кенії різко зріс.

Політичний оглядач Бі-Бі-Сі зазначає, що ці повідомлення дозволяють подивитися іншими очима на роль, яку відіграє Китай в Африці.