Росія: арешт Затулівєтєр - PR-трюк

Image caption За словами пана Стєрніка публікації у британській пресі були PR трюком з метою ускладнити покращення британсько-російських відносин.

Керівник російської дипломатичної місії у Британії Алєксандр Стєрнік заявив, що арешт Каті Затулівєтєр міг бути організований британськими урядовцями для погіршення двосторонніх відносин.

За словами пана Стєрніка, публікації у британській пресі були PR-трюком з метою ускладнити покращення британсько-російських відносин:

"Дуже підозріло, що як тільки на руїнах російсько-британських відносин піднімаються зелені паростки з покращення російсько-британських відносин, скандали такого типу відразу виникають. Це життєвий факт".

За словами дипломата, російське посольство дізналося про затримання Затулівєтєр не з офіційних джерел, а з британських ЗМІ.

Після цього російські дипломати зробили запит до Лондона про подію, і у відповідь їм заявили, що Затулівєтєр затримана "у зв'язку з питаннями, що стосуються імміграційного законодавства".

У відповідь на прохання Бі-Бі-Сі підтвердити або спростувати заяви Стєрніка в прес-центрі британського Міністерства внутрішніх справ повідомили, що як і раніше не коментують ситуацію із затриманням Затулівєтєр.

Раніше повідомлялося, що Затулівєтєр, яка працювала помічницею депутата британського парламенту Майка Генкока, який був членом комітету з питань оборони, арештована за підозрою в шпигунстві на користь Росії.

Aлєксандр Стєрнік при цьому відзначив, що посольство Росії підтримує зв'язок із затриманою по електронній пошті, і Затулівєтєр попросила про особисту зустріч з російськими представниками.

"Обмежені контакти"

Тимчасовий повірений підкреслив, що російський консул у Британії, а також лікар посольства готові зустрітися з нею в центрі для утримання іммігрантів відразу після того, як це буде санкціоновано владою.

У відповідь на запитання журналістів, чи дійсно Затулівєтєр співпрацювала з російською розвідкою, Стерник сказав, що її "формальні" відносини з посольством РФ в Лондоні "були дуже обмеженими". За його словами, вони зводилися до того, що нещодавно 25-річна громадянка через посольство отримала новий російський паспорт.

Майк Генкок, якого Стєрнік у четвер охарактеризував як людину, що має "збалансоване і співчутливе" ставлення до Росії, заявив, що переконаний у невинуватості Затулівєтєр.

Російській громадянці, яка утримується в імміграційному центрі МВС Великобританії, загрожує депортація з країни.

Візит Лаврова

У Стєрніка запитали, чи може Москва відповісти на висилку Затулівєтєр аналогічними діями відносно британських громадян в Росії. Дипломат повідомив, що може розмірковувати на цю тему тільки теоретично, але при цьому порадив звернути увагу на історію подібних інцидентів у минулому.

Тимчасовий повірений висловив надію, що ситуація із затриманням Затулівєтєр не призведе до ускладнення російсько-британських відносин.

При цьому він дав зрозуміти, що здивований черговим шпигунським скандалом у момент, коли з'явилися "перші ознаки потепління" у зв'язках двох країн, і припустив, що в Британії є "деякі кола", яким не подобається поліпшення відносин Лондона і Москви.

У наступному році повинен відбутися візит прем'єр-міністра Великобританії Девіда Камерона до Москви. За словами Стєрніка, в Лондон також повинен відправитися міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров.

Новини на цю ж тему