Науковці "рятують" дикі харчові культури

Науковці намагаються зібрати і зберегти зразки диких рослин, які є відповідниками традиційних сільськогосподарських культур, як от пшениці, рису та картоплі.

Проект називається Global Crop Diversity Trust і відповідатиме за створення каталогів та збирання зразків.

Головна мета – зберегти важливі генетичні характеристики диких рослин, які можна використати для посилення окультурених рослин і зробити їх більш стійкими.

Науковці вважають, що кліматичні зміни на планеті можуть поставити під загрозу безпечне відтворення сільськогосподарських культур, необхідних щоб прогодувати населення Землі.

Більшість зібраного матеріалу будуть утримувати у спеціальних захищених базах матеріалів, а частину використають для попередніх досліджень, що мають на меті посилення існуючих культур, які опинилися під загрозою.

Керівник Лондонського Банку насіння тисячоліття (Millennium Seed Bank) Пол Сміт каже, що поставлене завдання є терміновим:

"Ми маємо відчуття терміновості. Для багатьох видів рослин ми можемо захопити останні зразки, оскільки багато з них вже опинилися на межі зникнення у природному середовищі".

Вчені сподіваються, що завдяки дикими рослинам зможуть відкоригувати окультурені види, щоб пристосувати їх до змін клімату, шкідників і браку плодючої землі.

Виконавчий директор Глобального фонду розмаїття рослин (Global Crop Diversity Trust) Кері Фоулер каже, що дикі рослин найкраще пристосовані до старих форм клімату, який змінювався:

"Усі наші сільськогосподарські культури були виведені з диких форм рослин. Таким чином починалося сільське господарство. Кліматичні зміни спонукають нас повернутися до диких родичів сучасних культур і знайти ті різновиди, що добре розвиватимуться у майбутньому кліматі".

Подібні, дослідження провадилися у минулому. Коли у 70-их роках 20-го століття в Азії загинули кілька врожаїв рису через трав’яний вірус, вченим вдалося знайти дикий вірусостійкий вид дикого рису Oryza nivara, яким укріпили генетику нових різновидів сільськогосподарських рисових культур.

Новини на цю ж тему