ГПУ: отруєння Ющенка "могло не бути"

Image caption Віктор Ющенко до і після отруєння.

Екс-президент Віктор Ющенко вважає, що справу про його отруєння давно пора передавати до суду і притягнути винних до відповідальності.

Про це заявила прес-секретар Ющенка Ірина Ванникова у відповідь на заяви нового керівника Гепрокуратури.

"Це припинить цинічні спекуляції навколо отруєння і дозволить в рамках публічного судового процесу розставити всі крапки над "і"."

Ванникова нагадала, що керівництво Генпрокуратури неодноразово заявляло - зокрема, і після зміни влади - про те, що факт отруєння доведений:

"Маневри фігурантів справи про отруєння, а також нові версії, які озвучуються політиками і посадовими особами різного рівня, не мають нічого спільного зі встановленням істини і спрямовані на створення шуму".

"Цю метушню пора припинити. Якщо у когось є що сказати - хай робить це в рамках судового засідання. Зі свого боку, Віктор Ющенко, як постраждалий, готовий під час засідання надати всі необхідні свідчення. Лише неупереджений суд, який буде розглядати всі обставини справи правовим способом, може прийняти рішення", - зазначила Ванникова.

Пшонка: "отруєння, може, й не було"

Image caption Віктор Пшонка - Генпрокурор і кум Віктора Януковича

Генпрокурор Віктор Пшонка не виключає, що отруєння Віктора Ющенка не було.

В інтерв'ю газеті "Сегодня" він сказав, що для того, щоб "остаточно в усьому розібратися", слідству потрібні повторні зразки крові Ющенка:

"Але їх немає. Але ж у процесі попереднього відбору, зберігання і транспортування результатів аналізів було допущено низку порушень. Наприклад, пробірки зі зразками не були належним чином опечатані, що, у свою чергу, не виключало доступу до них сторонніх".

На ремарку журналіста про те, що отруєння могло і не бути, генпрокурор відповів:

"Таке теж не виключається. Але якщо отруєння не було, необхідні незаперечні докази цього. І відповідь на наступне питання: а що ж було?".

Сацюк: "немає підстав його затримувати"

Генпрокурор Пшонка також заявив, що в справі про отруєння Ющенка був допитаний колишній заступник голови СБУ Володимир Сацюк:

"Якщо говорити про щось нове в цій справі – днями ми допитали в Москві колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка, на чиїй дачі 5 вересня 2004 року, як уже не раз повідомлялося, і відбулася та вечеря, у ході якої Ющенко нібито і був отруєний".

Офіційно Сацюка в присутності представників ГПУ і на її доручення допитували слідчі Генпрокуратури Росії:

"Він дав свідчення. Які - поки говорити не можу. Але це був його перший допит у рамках справи з отруєння Ющенка. Раніше він нами не допитувався".

Він додав, що Сацюка допитували як свідка, бо він не був "ні підозрюваним, ні обвинувачуваним і в розшук не оголошувався" , бо "у слідчих органів немає підстав його затримувати".

Пшонка також зазначив, що в ході допиту Сацюк повторив свою версію, що ніякого отруєння не було:

"Ця версія ідентична тій, яку він висунув і зараз. Але уточнив низку епізодів і обставин, дуже важливих для слідства, яких раніше ми не мали".

Раніше Віктор Ющенко заявляв, що причетні до його отруєння переховуються у Москві і це не дозволяє розслідувати до кінця його отруєння.

Новини на цю ж тему