Степан Хмара: демарш задля об'єднання

Степан Хмара, фото УНІАН

Відомий український політик, колишній політв’язень Степан Хмара заявив про вихід з Української народної партії (УНП) Юрія Костенка.

73-річний Степан Хмара повідомив про своє рішення вийти з партії під час з’їзду УНП у Києві.

В інтерв’ю Українській службі Бі-Бі-Сі він пояснив свій "демарш" сподіванням, що це спонукає політичні сили до об’єднання:

"Бачте, я знаю всю ту складність, яка є в нашій цій структурі – УНП. Саме цей демарш – я б хотів, аби він дійсно спонукав до реального об’єднавчого процесу. Саме така мета".

Коментуючи своє рішення про вихід з партії, пан Хмара сказав, що "з часом це все стане зрозуміло": "Я не хочу, щоб навколо цього був ажіотаж. Будемо аналізувати, будемо бачити, що буде творитися".

Пан Хмара, який останні 5 років був членом УНП, сказав, що від політики не відійде.

На запитання, чи буде він долучатися до іншої політичної сили, пан Хмара сказав, що прагне, аби "всі українські сили об’єдналися в серйозну структуру, бо це і тільки це – запорука успіху. Тому що подальше роздрібнення веде в нікуди, і це дуже велика загроза для держави, для майбутнього".

Раніше інформаційні агентства повідомили, що пан Хмара назвав причиною виходу з УНП падіння авторитету партії, яка має 6 депутатів у Верховній Раді, і тим, що вона "не робить висновків зі своїх помилок":

"Тільки святий не бачить, що авторитет цієї політсили падає вниз. Не було зроблено критичного аналізу помилок партії, хоча без критики та самокритики не може бути нормального розвитку жодної партії", - цитували Степана Хмару засоби інформації.

Чи буде група правих у парламенті?

Тим часом за словами голови УНП Юрія Костенка, Українська народна партія є однією з найбільших партій в Україні.

Пан Костенко, якого на з'їзді переобрали головою партії, навів дані ЦВК, згідно з якими з 126 партій, які брали участь у виборах, УНП посіла 11 місце за кількістю депутатських мандатів.

За словами пана Костенка, УНП серед правих на третьому місці після "Нашої України" і "Свободи".

Лідер УНП повідомив на з’їзді, що партія ініціює створення у Верховній Раді депутатської групи із представників правих політичних сил.

"В принципі, дуже добре було б, якби ми створили у Верховній Раді зараз праву політичну групу з тих депутатів, які стоять на однакових ідеологічних позиціях", - сказав пан Костенко.

Він пояснив необхідність створення такої групи, зокрема, з тим, що фракція НУ-НС у Верховній Раді "не віддзеркалює жодної політичної позиції".

За словами пана Костенка, до такої групи могли б увійти близько 20 депутатів разом з групою В'ячеслава Кириленка та "Нашою Україною".