Дипломат: Уряд на суді з РосУкрЕнерго випарувався

Нафтогаз
Image caption "Нафтогаз" має повернути РосУкрЕнерго 12 млрд. кубометрів газу

Американська газета "Вашингтон Пост" у статті про газову суперечку в Україні, спричинену рішенням повернути РосУкрЕнерго 12 млрд. кубометрів газу, цитує західних дипломатів в Києві, які кажуть, що український уряд не боровся під час розгляду справи на суді у Стокгольмі.

"Вашингтон Пост" цитує "популістського лідера опозиції" Юлію Тимошенко, яка називає домовленість про компенсацію РосУкрЕнерго "обманом", і яка закликала МВФ зупинити надання Україні кредиту. Подробиці тут

Газета нагадує, що Дмитро Фірташ, який володіє РосУкрЕнерго разом з "Газпромом", фігурував у дипломатичній переписці США, оприлюдненій на Wikileaks. Там згадувалося про зв’язки пана Фірташа з Семеном Могилевичем, якого, як пише газета, вважають потужним російським мафіозі. Фірташ у заяві категорично заперечує зв’язки з Могилевичем.

Часопис цитує листа пані Тимошенко до МВФ, в кому вона називає рішення про компенсацію "найбільшим фінансовим злочином в історії України" і пише, що у результаті виплати РосУкрЕнерго "Нафтогаз" буде "вплутаним у павутиння міжнародної корупції та шахрайства".

"Вашингтон Пост" пише, що західні дипломати в Україні погоджуються, що уряд України не намагався виграти справу в суді і цитує одного з дипломатів, який каже, що "уряд випарувався у Стокгольмі".

Відповідь МВФ

"Вашингтон Пост" наводить відповідь МВФ Юлії Тимошенко, називаючи її "м’якою". У заяві речника МВФ, якого цитує газета, мовиться, що "це комерційна суперечка між державною компанією "Нафтогаз" і РосУкрЕнерго". "У той час, як сума компенсації – значна, Україна зможе дати раду такій сумі без значного ризику для макроекономічної стабільності", - сказав речник, який не захотів, аби його ім’я згадувалося в пресі.

"Вашингтон Пост" також цитує міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, який, перебуваючи у Москві цього тижня, сказав, що Юлія Тимошенко "як більшовик – якщо вона не за кермом, то вважає, що все робиться неправильно".

Пан Грищенко заперечив, що Україна поступається Росії, сказавши, що Київ "проводить жорсткі переговори з Росією з питань газу".

Газета також нагадує, що Юлія Тимошенко зробила свої статки на торгівлі газом в 90-х роках.

Новини на цю ж тему