Плани адмінреформи: суперечливі оцінки

Оголошені минулої п'ятниці плани адміністративної реформи викликали хвилю критики з боку опозиції. Плани Адміністрації президента щодо скорочення кількості держслужбовців і зменшення інституцій центральної влади, критикують як привід для зміцнення президентської влади.

Image caption Віктор Янукович очікує від адмінреформи зменшення чисельності держслужбовців не менш ніж на 30 відсотків. Також значно скорочується кількість органів центральної влади.

Литвин: це питання перезріло

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає проведення адміністративної реформи "абсолютно правильним і логічним кроком". Він назвав реформу такою, що мала би відбутися уже раніше.

Пан Литвин вважає, що реформа може породити значне невдоволення, "оскільки йдеться про скорочення кількості відповідальних працівників, скорочення заступників, а наступний крок - скорочення на місцевому рівні апарату управління і в органах самоврядування".

Опозиція: видимість реформ

Українська опозиція, незважаючи на розбіжності між партіями і політиками, не підтримала владні плани адмінреформи.

Юлія Тимошенко, Лідер партії "Батьківщина", назвала дії влади "політичними зачистками". На її переконання, про справжню адміністративну реформу в країні говорити немає сенсу.

В інтерв'ю журналістам вона сказала, що в новому складі уряду зникли соратники Володимира Литвина, комуністів, та інших сил.

Так само вважає адмінреформу скороченням невгодних чиновників і народний депутат Арсеній Яценюк.

Анатолій Гриценко присвятив адмінреформі статтю на сайті "Українська правда". Він вважає, що запропонована реформа не матиме позитивних наслідків, адже зберегла на посадах в уряді неефективних і корумпованих чиновників.

Водночас пан Гриценко вбачає у проведенні бюрократичних змін зміцнення влади Віктора Януковича.

Реформа Ради – за і проти

Окрему дискусію викликала ідея адміністративної реформи у Верховній Раді.

Екс-мер Києва Олександр Омельченко пропонує провести адміністративну реформу також у Верховній Раді: щоби оптимізувати її роботу.

Пан Омельченко вважає, що можна "злити" кілька комітетів Ради, адже деякі з них за рік розглядають дуже малу кількість законопроектів, а деякі взагалі дублюють функції інших комітетів. Він також не виключає, що є сенс скоротити секретаріати комітетів, що складаються із 12-14 осіб.

Однак пропозиції реформ у Раді наштовхується на опір. Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що в разі проведення такої реформи парламент два місяці не працюватиме і все зведеться до з'ясування стосунків.

Він додав, що саме апарат Верховної Ради забезпечує роботу народних депутатів. Крім того, сказав пан Литвин, структура Верховної Ради на сьогоднішній день і так менша за встановлену, а її фінансування в наступному бюджеті скорочене більш ніж на 12 відсотків.

Новини на цю ж тему