Суд виправдав екс-міністра Василя Куйбіду

Image caption Екс-міністр регіонального розвитку Василь Кубіда у лютому цього року ще очолював урядові наради

Судді не знайшли складу злочину у діях екс-міністра регіонального розвитку, який працював в уряді Юлії Тимошенко. СБУ звинувачувала колишнього урядовця у корупції.

Зокрема, екс-урядовцю закидали порушення законодавства при призначенні на посаду начальника Державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області на початку цього року, - буцімто, призначення на цю посаду має відбуватися лише після проведення конкурсу.

Сам пан Куйбіда наполягав, що процедура призначення чиновника у обласне управління не передбачала і не передбачає проведення конкурсу, а відтак, його дії були цілком законними. Він також розцінював порушення справи проти себе як політичні репресії.

"Закон про державну службу передбачає, що якщо погодження призначення чиновника відбувається з головою облдержадміністрації, то тоді не проводиться ніякої конкурсної процедури. До мене всі призначення відбувалися саме так. Людина, яку я призначив, пропрацювала місяць, її звільнили, і після цього призначили теж без конкурсу іншу людину," - заявляв Василь Куйбіда у серпні, коли справу проти нього було подано на розгляд Шевченківського районного суду Києва.

Тепер цей суд дійшов висновку, що у діях екс-міністра не було складу правопорушення, і закрив провадження у справі СБУ проти Василя Куйбіди.

Василь Куйбіда - не єдиний міністр із уряду Юлії Тимошенко, який наразився на звинувачення у корупції.

У Чехії чекає на рішення щодо політичного притулку екс-міністр економіки Богдан Данилишин, якого в Україні звинувачують у зловживанні службовим становищем, і проти якого Генеральна прокуратура порушила три кримінальні справи, об’єднані в одне впровадження. Зокрема, колишнього урядовця звинувачують у порушенні процедури державних закупівель при розбудові аеропорту Бориспіль.

На захист Богдана Данилишина у відкритому листі до президента звернулися кілька членів Національної академії наук, які назвали екс-міністра "талановитим вченим-економістом, який зробив значний внесок у вирішення актуальних проблем дослідження розвитку національної економіки".

Крім того, у зв’язку із розслідуванням справи про, начебто, незаконне вилучення газу, що належав компанії РосУкрЕнерго, яке відбулося згідно із україно-російськими газовими угодами від січня 2009 року, укладеними прем’єр-міністрами Юлією Тимошенко та Володимиром Путіним, було затримано колишнього першого заступника керівника "Нафтогазу" Ігоря Діденка та екс-начальника Державної митниці Анатолія Макаренка , яких звинувачують у "службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки." За цією ж справою на допити до СБУ та Генпрокуратури неодноразово викликався екс-віце-прем’єр Олександр Турчинов.

Крім того, екс-прем’єра Юлію Тимошенко також кілька разів викликали на допит у Генеральну прокуратуру в рамках розслідування справи про начебто нецільове використання коштів, отриманих Україною від продажу квот на викиди парникових газів згіно із Кіотським протоколом.

Новини на цю ж тему