ГПУ завершила слідство у справі Луценка

Юрій Луценко
Image caption Після того, як Юрій Луценко залишив свою високу посаду в МВС і пішов у опозицію, він постійно перебуває в центрі уваги журналістів.

Генеральна прокуратура України повідомила, що завершила досудове слідство у справі Юрія Луценка, колишнього міністра внутрішніх справ України.

Пану Луценку пред'явлено остаточне обвинувачення у вчиненні двох злочинних дій.

Перша - це заволодіния державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб. Другий злочин, в якому звинувачується екс-міністр, - це перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки.

В разі, коли суд визнає пана Луценка винним, йому загрожує кількарічне ув'язнення.

Крім Юрія Луценка обвинувачення пред'явлене Леоніду Приступлюку, колишньому співробітнику МВС.

Згідно з повідомленнями мас-медіа, кілька років пан Приступлюк виконував обов'язки особистого водія Юрія Луценка. Нібито за це міністр відзначив свого водія позачерговими званнями і матеріальними заохоченнями.

Як повідомляє прес-служба ГПУ, обом обвинуваченим надано для ознайомлення матеріали кримінальної справи.

Сам Юрій Луценко пов'язує цю справу зі своєю опозиційною політичною діяльністю.

Він не повідомляв пресі свою думку щодо останніх подій.

Однак його політичний соратник, народний депутат із фракції НУНС, член «Народної самооборони» Олесь Доній новину про завершення слідства прокоментував так:

"Йдеться про просте політичне замовлення і політичну розправу. Ще до виборів, до того, як сплив цей епізод з водієм, була заява одного з високопоставлених чиновників про те, що він хоче посадити Луценка. Цей чиновник зараз ходить до Кабміну. Тобто ясно, що спочатку було замовлення, а потім вже пошук якогось приводу, якоїсь зачіпки".

Пан Доній вважає, що Юрія Луценка можуть засудити і той може опинитись у в'язниці.

В Генеральній прокуратурі наголошують, що справа Юрія Луценка не є політичною.