Медвєдєв обіцяє розібратись із тими, хто "паскудить"

Сутички у суботу
Image caption Сутички у суботу між міліцією та футбольними фанами

Президент Росії Дмітрій Медвєдєв сказав, що причетні до сутичок у суботу у центрі Москви будуть покарані.

Тисячі футбольних вболівальників та ультра-націоналістів розпочали сутички з міліцією після проведення акції протесту проти вбивства фана московського клубу "Спартак".

Міліція повідомила про збільшення кількості нападів на расовому ґрунті після того, як демонстрантів розігнали.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Москві каже, що масштаби та жорстокість насильства відновили побоювання щодо посилення націоналістичних проявів у Росії.

Минулими вихідними футбольні фани та ультра-націоналісти провели акцію протесту на Манежній площі навпроти Кремля.

Фоторепортаж із події

Вони викрикували "Росія для росіян"та інші расистські гасла і врешті почали кидати в міліціонерів фаєрами.

Приводом для демонстрації стало убивство вболівальника "Спартака" Єгора Свірідова, якого застрелили під час бійки із вихідцями із Північного Кавказу.

У міліції наголошують, що ті, хто вийшов на демонстрацію, не мають жодного відношення до спортивних клубів. Як твердять, ті люди використали трагічну подію у своїх політичних цілях.

Російський президент на своїй сторінці у Twitter намагався переконати росіян, що ситуація під контролем.

"Щодо Манежної. В країні і у Москві все під контролем. Ми розберемось зі всіма, хто паскудив. Зі всіма. Не сумнівайтесь", - написав російський президент у своєму мікроблозі.

Росія нещодавно здобула право на проведення Чемпіонату світу з футболу на тлі побоювань щодо расизму серед футбольних фанів. У 2014 зимові Олімпійські ігри відбудуться у російському місті Сочі неподалік Кавказу, де повстанці протидіють російській владі.

У суботу кілька демонстрантів намагались напасти на вихідців із того регіону, які проходили повз. Міліція була змушена втрутитись.

Після того, як демонстрантів розігнали, міліція у Москві повідомила про збільшення нападів на расистському ґрунті, а також убивство громадянина з Киргизстану, на якого напали 15 осіб.

Новини на цю ж тему