Нова порада лікарів: сонце - це добре

Пляж
Image caption Взимку тим, кому бракує вітаміну D, рекомендують виїздити на короткий час у сонячні країни

Сім медичних організацій у Британії оприлюднили спільну пораду щодо вітаміну D, який організм отримує, перебуваючи на природному сонячному світлі.

Цей елемент додає міцності кісткам і захищає від таких захворювань як остеопороз.

Лікарі вирішили за доцільне оприлюднити нові рекомендації через те, що люди, побоюючися раку шкіру, почали дуже обережно ставитися до перебування на сонці.

Організація з дослідження раку в Сполученому Королівстві і Національна спілка остеопорозу - поміж семи медичних установ, які погоджуються, що "нетривалі і часті" періоди перебування на літньому сонці кілька разів на тиждень можуть допомогти вашому здоров'ю.

Експерти тепер кажуть, що шкоди від перебування на відкритому сильному сонці посеред дня немає, якщо ви чимось прикрили тіло, або намастилися сонцезахисним кремом ще до почервоніння шкіри.

"Занадто негативно"

Професор Рона Мекі з Британської асоціації дерматологів каже: "Повний захист від сонця за допомоги сонцезахисних кремів високих факторів впродовж цілого перебування на сонці є неідеальним, коли йдеться про рівні вітаміну D".

"Навіть Австралія змінила щодо цього свою політику. Австралійці почали складати карти із вказаними частинами країни, де захищатися від сонця не потрібно у певні періоди року".

"Деякі рекомендації щодо перебування на сонці були занадто негативними. Літнє сонце в Британії не є дуже сильним. У нас небагато днів у році, коли сонце є дуже інтенсивним. Змінилося те, що зараз ми рекомендуємо в Британії виходити влітку на сонце на 10-15 хвилин без захисних кремів кілька разів на тиждень. Ми вважаємо безпечним баланс між отриманням потрібної дози вітаміну D і ризиком розвитку раку шкіри".

В офіційних рекомендаціях британського уряду вже є штучний вітамін D як харчовий додаток для вагітних жінок і дітей молодших 5-ти років. Однак автори останніх рекомендацій кажуть, що матері часто не знають про цю пораду.

Взимку вітамін D можна отримати, виїхавши на тропічне сонце, або вживаючи жирні сорти риби, печінку і збагачений цим компонентом маргарин.

"Комплексне питання"

Професор Пітер Джонсон з Організації з дослідження раку в Сполученому Королівстві каже: "Збалансована дієта і розумне перебування на сонці допоможе більшості британського населення мінімізувати ризик раку. Проблема вітаміну D і раку - комплексна. Є докази того, особливо щодо раку кишкового тракту, що низькі рівні вітаміну D в крові і ризик захворіти на рак є пов'язаними між собою. Але це не означає, що брак цього вітаміну призводить до раку кишковика. Загалом ми вважаємо, що брак вітаміну D навряд чи є поміж головних причин раку в британського населення".

В останніх рекомендаціях наголошується на потребі подальших досліджень. Зокрема потрібно з'ясувати оптимальні рівні вітаміну D і його природні джерела.