Паводок у Закарпатті: ситуація стабілізується

Image caption Через сильні опади на Закарпатті підтопило понад тисячу будинків.

Наразі невідомо скільки збитків завдала повінь на Закарпатті, в результаті якої минулого тижня через сильні дощі підтопило понад тисячу будинків і кількасот гектарів орної землі. МНС твердить, що ситуація стабілізується.

Вода знесла десятки мостів та берегових укріплень, кілька сотень людей відселили з небезпечних зон. Одна людина пропала безвісти.

За повідомленням українських агенцій, місцеві мешканці порівнюють цьогорічну стихією з повінню 1998 року - найгіршою за багато років, коли так само раптово річки розлилися до раніше небачених масштабів.

За повідомленням МНС, на ранок понеділка в 11 районах Закарпатської області (Берегівський, Виноградівський, Воловецький, Іршавський, Міжгірський, Мукачівський, Перечинський, Рахівський, Свалявський, Тячівський і Хустський), які були підтоплені тало-дощовим паводком, "ситуація стабілізувалася" і на всіх річках спостерігається падіння рівнів води.

Упродовж вихідних на території 42 населених пунктів 11-ти районів Закарпатської області залишалися підтопленими сотні житлових будинків. Повністю зруйновано 3 залізобетонні містки сільського значення, виявлено незначні пошкодження чотирьох залізобетонних та 9 дерев’яних мостів.

Велика вода накрила майже 900 гектарів сільськогосподарських угідь, пошкоджено понад 2 тисячі погонних метрів берегоукріплень та 6,2 тисячі метрів погонних автодоріг.

Крім того, станом на ранок суботи з 20 населених пунктів повністю та 10 частково в п’ятницю відключеними від електропостачання залишалися всього 4. Не працювало близько 15 АТС.

Поблизу с. Біловарці Тячівського району через просідання ґрунту пошкоджено газопровід середнього тиску (діаметр труби 300 мм), внаслідок чого без газопостачання, а відповідно – без тепла та можливості приготування їжі - залишилися два населені пункти.

Повідомляють, що в результаті зсувів ґрунту в кількох місцях було частково перекрито автомобільні дороги, які згодом розчистили.

У школі села Колочава, де вчилося 45 дітей, вода знесла стіну. Учнів і майно встигли вивезти.

На Закарпатті не працюють 33 школи, дев’ять садочків, три інститути й два ПТУ.

Новини на цю ж тему