Уряд Сильвіо Берлусконі вцілів

Сильвіо Берлусконі у парламенті
Image caption Сильвіо Берлусконі переслідують скандали

Італійський прем’єр-міністр Сильвіо Берлусконі здобув підтримку під час голосування за довіру до його уряду в нижній палаті парламенту.

Але перевага на його користь становила лише 3 голоси і голосування відбувалося після напружених дискусій у парламенті і на тлі великих демонстрацій протесту в Римі.

Сьогодні ж уряд Берлусконі здобув підтримку під час голосування щодо довіри у верхній палаті парламенту - Сенаті.

Напередодні 74-річний прем'єр виголосив промови в обидвох палатах, де закликав депутатів не ставити під загрозу уряд через "вузькі політичні інтереси". Він заявив, що країні потрібна послідовність і застеріг, що вотум недовіри уряду означатиме "кризу в темряві".

Він заявив, що вотум недовіри був би безглуздям, зважаючи на нестабільність фінансових ринків і сказав, що ті, хто намагається усунути його з посади, самі не зможуть сформувати італійський уряд.

Image caption У Римі у суботу близько 100 тис. протестували проти Берлусконі

Його опоненти твердять, що скандали, спричинені його приватним життям і браком цілеспрямованої політики, перетворили його на тягар для Італії.

Якщо панові Берлусконі винесуть вотум недовіри, то він пообіцяв оголосити дострокові вибори.

Вотум недовіри викликаний тим, що десятки прихильників пана Берлусконі відкололися і створили власну політичну партію, в результаті чого він втратив автоматичну більшість у нижній палаті парламенту.

Нову партію очолює Жанфранко Фіні, який твердить, що скандали довкола приватного життя Берлусконі, його ляпи та невдала політика не дозволяють йому залишатися на посаді прем’єра.

Пан Фіні твердить, що має досить голосів, аби усунути пана Берлусконі з посади, але, як каже кореспондент Бі-Бі-Сі, результати голосування будуть дуже щільними, і жоден оглядач не береться їх передбачити.

Італійські засоби інформації переповнені припущеннями та чутками щодо результату вотуму недовіри в обох палатах парламенту.

Проводиться розслідування заяв щодо того, що деяким членам парламенту пропонували певні заохочення в обмін на підтримку пана Берлусконі під час голосування.

Сам Берлусконі каже, що дострокові вибори призведуть до політичної нестабільності, що може спричинити кризу на кшталт економічної кризи в Греції та Ірландії.

Новини на цю ж тему