Українська делегація зганьбилася у Франкфурті

Кілька українців у нетверезому стані намагалися в аеропорту Франкфурта-на-Майні потрапити на літак до Йоганнесбурга.

Речник МЗС Олександр Дікусаров підтвердив інформацію про зняття нетверезих українців з рейсу, а також те, що вони були членами однієї групи. Утім, представник МЗС не став уточнювати, чи була ця делегація офіційною, і чому вона прямувала до Йоганнесбурга:

"Ми зв'язалися з Генконсульством у Франкфурті-на-Майні, зв'язалися з поліцейським відділенням в аеропорту. Ми перевірили, що мова йде про групу з 59 осіб, які прямували транзитом через Франкфурт в Йоганнесбург. Авіакомпанія прийняла рішення про недопущення декількох пасажирів на борт через їх нетверезий стан. За наявною інформацією, сьогодні зазначена група разом з іще однією групою прибула в Йоганнесбург," - заявив пан Дікусаров, наголосивши, що німецькі правоохоронні органи не мають претензій до українців.

Водночас, як пише газета "Сегодня" у статті "Табачник відхрестився від п'яної делегації у Франкфурті," у прес-службі Міністерства освіти та науки, молоді та спорту, повідомили, що до Йоганнесбурга делегація від України летіла на 17 Всесвітній фестиваль молоді та студентів, і що вона складається з представників молодіжних громадських організацій, студентських організацій, молодіжних активістів.

Згодом прес-служба Міністерства освіти розповсюдила повідомлення, у якому наводиться коментар міністра освіти Дмитра Табачника:

"Пан Табачник заявив, що звернувся до представників посольства України у Німеччині та Генерального консульсьва України у Франкфурті-на-Майні з проханням підтвердити, або ж спростувати правдивість цієї інформації, яка на цей час не підтвердилася. У разі підтвердження цього факту та вини працівників Міністерства, ці особи понесуть відповідальність згідно із чинним законодавством," - йдеться у повідомленні Міністерства освіти.

Про цей інцидент у франкфуртському аеропорту пише і газета "Коммерсант-Украина," яка також називає серед організаторів поїздки до Йоганнесбурга української делегації Міністерство освіти та вже ліквідоване Міністерство молоді та спорту. Газета нагадує, що це не перший випадок із нетверезими українцями у Франкфурті. 5 травня 2009 року німецька газета Bild повідомила , що поліція аеропорту не пустила в літак тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та його сина з причин сильного сп’яніння. Син міністра подав позов у земельний суд Берліна стосовно газети, вимагаючи спростування інформації. Суд виніс рішення на користь Олександра Луценка.

Цей фестиваль молоді та студентів у Південній Африці, на який через Франкфурт летіла українська делегація, проходитиме під гаслом "подолаємо імперіалізм." Попередній фестиваль проходив у Венесуелі, а наступний мала проводити Білорусь, але відмовилась через великі витрати.

Південноафриканська газета Pretoria News пише, що бюджет нинішнього фестивалю складає 69 мільйонів південнофариканських рандів (близько 10 мільйонів американських доларів). Учасників фестивалю привітав чільний міністр Колінз Чабане. Він сказав, що на фестивалі буде представлено понад 100 країн і 3000 делегатів.