Досудове слідство у справі Луценка завершено

Опозиційні політики в Україні заявляють, що проти них посилюється кампанія політичних переслідувань.

Колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, стосовно якого Генпрокуратура завершила досудове слідство, заявляє про політичне переслідування, метою якого, на його думку, є прагнення влади не допустити участі опозиційних лідерів у парламентських виборах через судові процеси.

Представники влади відкидають політичний підтекст судових позовів і запевняють, що всі повинні відповідати за законом.

Член фракції Партії регіонів Дмитро Святаш каже, що саме слідство буде ухвалювати рішення щодо причетності чи непричетності особи до карної справи.

Про "жорсткішість" та "абсурдність" звинувачень

Тим часом лідеру опозиційної партії Народна самооборона Юрієві Луценку Генпрокуратура вже висунула остаточне звинувачення.

Нині воно ще жорсткіше, ніж раніше. Ідеться про заволодіння держмайном в особливо великих розмірах, що передбачає покарання до 12 років.

Колишньому водієві екс-міністра Леоніду Приступлюку, якого підозрюють у змові з Юрієм Луценком, загрожує 2 роки в'язниці.

Екс-міністр переконаний, що поспішне завершення досудового слідства свідчить про бажання Генпрокуратури уникнути будь-яких ризиків можливого скасування судом постанови про порушення карної справи.

16 грудня Печерський суд Києва має розглянути його скаргу.

Водночас пан Луценко називає абсурдними звинувачення на його адресу, кажучи, що всі вони зводяться до показів окремих колишніх працівників МВС.

Їх пан Луценко свого часу звільнив, і вони - за його словами, під тиском - дають свідчення про те, що він давав їм усні розпорядження, обов'язкові до виконання.

Колишнього очільника МВС звинувачують у зарахуванні своєму водієві незаконного міліцейського стажу, призначення пенсії та присвоєння звання.

Луценко: справа політична

Юрій Луценко, активний прихильник Юлії Тимошенко на минулих президентських виборах, стверджує, що нинішня справа проти нього є політичною, а її мета – залякати людей, які виступають проти дій нинішньої влади, і відсторонити лідерів опозиції від участі у парламентських виборів.

"Замовником, враховуючи зовнішні ознаки цієї справи, за 40 днів це 24 томи справи і 11 "важняків", - є вищі посадові особи держави. Нинішня влада хоче продемонструвати для всіх через авторитарну вертикаль влади "прокуратура – суди – силовики", щО буде, якщо люди не перестануть говорити незручні для влади речі", - твердить він.

Пан Луценко стверджує, що у підготовці до наступних виборів до Верховної Ради взято курс на "видовище" у вигляді ув'язнення нелюбих частині електорату політиків та організацію схеми щодо недопущення опозиційних політиків до парламентських виборів.

Екс-керівник МВС заявляє, що існує цілий список опозиційних політиків, проти яких також будуть порушені карні справи за різними звинуваченнями, нагадуючи, що люди, які скоїли злочини, не можуть брати участь у виборах до Верховної Ради.

"У списку для нейтралізації нашого можливого балотування до ВР перший номер – Тимошенко, другий – Луценко… В основному це представники БЮТ. Але є і дехто з представників нескорених "нунсівців", які не перейшли в "тушки". Є представники позафракційних опозиційних сил", - заявляє він.

Регіонал: Луценко тисне на суд

Разом із тим представники провладних сил відкидають замовний політичний характер нинішньої справи. Дехто з Партії регіонів називає це піаром, а спроби залучити політику - надуманими.

Дмитро Святаш в інтерв'ю Бі-Бі-Сі відкинув існування списків опозиціонерів, проти яких, начебто, буде влаштоване карне переслідування.

"Такого списку не може бути. КРУ оприлюднило дані щодо порушень у бюджетній сфері представниками попереднього уряду. Це зобов'язання КРУ і Генпрокуратури розглянути ці дані і порушити справу за фактом".

Депутат-регіонал переконаний, що нинішні заяви Юрія Луценка про політичне пререслідування є не чим іншим, як спробою тиснути на суд. Він не виключає також, що коли правоохоронці викриють злочинні дії членів нинішньої урядової команди, то і їх притягнуть до карної відповідальності. Поки що про такі справи не повідомлялося.

Заступник голови Адміністрації президента Ганна Герман також сказала Бі-Бі-Сі, що існує чимало справ щодо попередніх і близьких до нинішньої влади осіб.

"Є ціла маса карних справ, відкритих проти людей, які були чи є близькими до влади. Журналісти звертають увагу на карні справи, які стосуються опозиції, тому що вона рекламує їх і подає, як політичні переслідування. А хто при владі, намагається приховати, що проти них є такі справи. Я можу зробити список людей, які були покарані, чи є покарані, чи проти них відкрито карні справи".

Експерти нагадують, що нинішня справа Луценка стала черговою із серії справ проти колишніх посадовців уряду Юлії Тимошенко.

У слідчих ізоляторах перебувають екс-голова Митної служби Анатолій Макаренко, колишній заступник керівника Нафтогазу Ігор Діденко. В серпні було оголошено у міжнародний розшук екс-міністра економіки Богдана Данилишина, який згодом попросив політичного притулку у Чеській Республіці.