Янукович бачить Україну в ЄС

Image caption Минулого тижня у Москві, пан Янукович заявив, що Україна розширить свою співпрацю з країнами СНД.

Президент Янукович заявив, що Європейський Союз є оптимальною моделлю суспільного розвитку, й у перспективі Україна буде у складі євроспільноти.

Про це Віктор Янукович заявив на нараді з керівниками закордонних дипломатичних представництв України у Києві: "Ми бачимо Європейський Союз, як оптимальну модель суспільного розвитку, економіки, публічних інститутів та у перспективі – як наш спільний дім".

Водночас, за його словами, у своїх очікуваннях на європейському напрямку "ми спустилися із захмарних висот на ґрунт реальності":

"Ми налаштовані без зайвого галасу досягати поставлених цілей. Формула успішної зовнішньої політики у сучасній Європі проста: успішні реформи, помножені на здатність говорити зі світом однією мовою – мовою власних національних інтересів".

Проте минулого тижня у Москві пан Янукович заявив, що Україна розширить свою співпрацю з країнами СНД, а ще раніше він казав про можливий вступ Києва до митного союзу з Росією, Казахстаном та Білоруссю, що суперечить переговорам про зону вільної торгівлі з Євросоюзом.

Суперечливі заяви Віктора Януковича можуть свідчити про повернення до "багатовекторності" зовнішньої політики України, яка проголошувалася за часів президента Леоніда Кучми.

НАТО як "безплідна політична дискусія"

Президент Янукович наголошує, що набуття Україною членства у Європейському Союзі стане головною, остаточною запорукою забезпечення безпеки держави в умовах позаблокового статусу: "Хочу ще раз наголосити, що саме членство в Європейському Союзі стане головною, остаточною запорукою безпеки України в умовах позаблоковості".

Він вкотре підкреслив, що рішення України про неучасть у військових союзах не є самоусуненням від проблем безпеки в регіоні та світі: "Це, скоріше, створення умов для безперешкодного безпекового співробітництва України з усіма провідними світовими силами".

При цьому він зауважив, що рішенням про позаблоковий статус нове керівництво України припинило "безплідну політичну дискусію на цю тему".

Президент також висловив упевненість, що позаблоковість є безальтернативним вибором для України.

Попередній президент Віктор Ющенко закликав українських політиків давати реалістичні відповіді на питання безпеки України, і казав, що реальним механізмом захисту України від зазіхань з боку сусідів може бути лише НАТО.

Більшість країн ЄС належать до Північно-Атлантичного альянсу.

Новини на цю ж тему