В Мінекономіки Україну бачать у митному союзі СНД

СНД
Image caption Прапор СНД

З Києва продовжують лунати досить суперечливі заяви про те, якому вектору зовнішньої політики він все ж віддає перевагу.

Заступник міністра економіки Валерій Мунтіян в інтерв’ю УНІАН заявив, що після підписання договору про вільну торгівлю СНД Україна розширить економічну інтеграцію і готуватиметься до переходу до більш тісної роботи з Митним союзом.

“Спочатку Україна має на взаємовигідних умовах підписати договір про Зону вільної торгівлі СНД, потім вступити в ЄврАзЕс і одночасно до Митного союзу, а наступний етап – це приєднання до Єдиного економічного простору – Росія, Білорусь, Казахстан”.

Ці заяви пролунали день по тому, як Віктор Янукович на зустрічі з з главами дипломатичних представництв України за кордоном, заявляв, що Київ бачить саме ЄС, як оптимальну модель суспільного розвитку, економіки, публічних інститутів і у перспективі, за словами президента, як спільний дім. Пан Янукович сказав, що Київ готовий без зайвого галасу досягати поставленої мети.

Між тим міжнародні експерти нагадують, що членство України в СОТ, а Україна з великими потугами свого часу приєдналася до цієї організації, унеможливлює створення Зони вільної торгівлі України з іншими економічними угрупованнями, зокрема, на пострадянському просторі, в тому числі і приєднання до Митного союзу. До того ж, на їх думку, внаслідок позиції Росії, Україна, приєднавшись до Митного союзу, опиниться у край невигідному становищі.

Разом з тим експерти твердять, що Віктор Янукович під час останньої зустрічі з російським чільником Дмітрієм Медвєдєвим не відкинув можливість приєднання до Митного союзу за умов внесення поправок до української Конституції. Український чільник також нещодавно твердив про розширення участі України в СНД. Сказавши, що вже навесні наступного року Київ готується підписати Договір про вільну торгівлю між державами Співдружності.

Новини на цю ж тему