ГПУ затримала ще одного екс-урядовця

Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти колишнього міністра екології Георгія Філіпчука, якого звинувачують у зловживанні службовим становищем.

Пана Філіпчука, який очолював міністерство в уряді Юлії Тимошенко, напередодні було затримано у Києві.

Речник ГПУ Юрій Бойченко підтвердив факт затримання екс-урядовця, але не став подавати деталі того, у чому звинувачують колишнього урядовця:

"Генеральна прокуратура 13 грудня 2010 року порушила карну справу щодо колишнього міністра охорони навколишнього середовища України Георгія Філіпчука за ознаками злочину, передбаченого статтею 264 Карного кодексу України (зловживання службовим становищем), яке потягло тяжкі наслідки."

Пан Бойченко також пообіцяв, що деталі цієї справи будуть оприлюднені найближчим часом.

У понеділок Шевченківський суд Києва не знайшов ознак злочину у діях Василя Куйбіди - іншого урядовця із Кабміну Тимошенко, якого СБУ звинувачувала у корупції. Справу проти нього було закрито.

Водночас іншим екс-міністрам з уряду Юлії Тимошенко поки що поталанило менше.

У Чехії чекає на рішення щодо політичного притулку екс-міністр економіки Богдан Данилишин, якого в Україні звинувачують у зловживанні службовим становищем і проти якого Генеральна прокуратура порушила три кримінальні справи, об’єднані в одне впровадження. Зокрема, колишнього урядовця звинувачують у порушенні процедури державних закупівель при розбудові аеропорту Бориспіль.

Крім того, у зв’язку із розслідуванням справи про начебто незаконне вилучення газу, що належав компанії РосУкрЕнерго (воно відбулося згідно із україно-російськими газовими угодами від січня 2009 року, укладеними прем’єр-міністрами Юлією Тимошенко та Володимиром Путіним), було затримано колишнього першого заступника керівника "Нафтогазу" Ігоря Діденка та екс-начальника Державної митниці Анатолія Макаренка, яких звинувачують у "службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки". За цією ж справою на допити до СБУ та Генпрокуратури неодноразово викликався екс-віце-прем’єр Олександр Турчинов.

Крім того, екс-прем’єра Юлію Тимошенко також кілька разів викликали на допит у Генеральну прокуратуру в рамках розслідування справи про начебто нецільове використання коштів, отриманих Україною від продажу квот на викиди парникових газів згідно із Кіотським протоколом.

Оглядачі припускають, що порушення кримінальної справи проти екс-міністра екології Георгія Філіпчука може бути пов’язано із розслідуванням саме цієї справи.