Льовочкін: Янукович-2015 поза конкуренцією

В адміністрації президента вважають, що популярність Віктора Януковича напередодні чергових виборів буде результатом реформ, розпочатих цього року.

Як сказав глава президентської адміністрації Сергій Льовочкін, реформи, розпочаті президентом у 2010-му, триватимуть у наступні два роки. Команда президента вважає, що до 2015-го люди відчують ефект від непопулярних кроків, до яких вдається влада зараз.

Соціологічна служба центру досліджень імені Разумкова оприлюднила результати опитувань, згідно із якими підтримка дій президента кардинально відрізняється від тієї, що її мав Віктор Янукович рік тому: соціологи констатують падіння довіри до Віктора Януковича у порівнянні із початком 2010-ого року. І лише 20% громадян, згідно із опитуваннями, вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямку.

"Не втілюються очікування людей. І весь негатив діяльності влади на всіх рівнях позначається на оцінках дій керівництва держави і президента зокрема. Тобто президент у даному випадку відповідає за діяльність усієї системи влади", - каже заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко.

Соціологи ще не проводили досліджень, які б показали ставлення людей до реформ, що їх оголосив Віктор Янукович. Передусім, податкової і адміністративної, результати яких уже відомі.

Однак голова президентської адміністрації Сергій Льовочкін заявив Бі-Бі-Сі, що розчарування людей були і є очікуваними, оскільки влада вдається до непопулярних дій.

"Президент робить свідомо непопулярні кроки. Бо він вважає, що іншого шляху для держави, окрім реформ і модернізації, немає", - сказав Сергій Льовочкін.

Водночас, коментуючи закиди стосовно закритості влади під час підготовки деяких рішень, глава адміністрації президента наголосив, що, на його думку, непопулярні реформи навряд чи доцільно обговорювати відкрито і публічно.

Сергій Льовочкін вважає, що непопулярні реформи слід проводити швидко і без популяризації, інакше їх не вдасться втілити. Він каже, що окрім невдоволення, ще слід долати й спротив бюрократії середнього рівня, який він вважає дуже значним.

Водночас, соціолог Михайло Міщенко в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що падіння рейтингу президента – не дивина для України, і що у 2005-му, коли президентом став Віктор Ющенко, ситуація була дуже схожою.

"Динаміка підтримки Віктора Януковича дуже нагадує динаміку рівня підтримки Віктора Ющенка у 2005 році. У перші місяці після виборів рівень підтримки президента є достатньо високим, бо є сподівання на нову владу. Але оскільки ті сподівання значною мірою не реалізуються, то й рівень підтримки істотно знижується", - каже заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко.

Команда президента, натомість, сподівається, що до 2015-року, року чергових президентських виборів, Вікторові Януковичу буде чим похвалитися, оскільки тоді люди відчують позитивні результати від реформ, які зараз запроваджуються.

У президентській адміністрації не приховують, що серед непопулярних заходів, до яких вдаватиметься влада у найближчі роки – не лише підвищення пенсійного віку, але й реформи у житлово-комунальній сфері та на транспорті, які можуть призвести до подорожчання послуг.

Однак глава президентської адміністрації Сергій Льовочкін вважає, що у разі успішних реформ у Віктора Януковича буде шанс вдруге стати президентом.

"Політична відповідь, чи правильно країна рухається, буде дана у 2015 році, коли президент вийде до людей і скаже: подивіться, я зробив це, це і це. І моє особисте враження, що у разі, як усе йтиме за планом, у 2015-му році у Віктора Януковича на виборах не буде жодного конкурента", - заявив Сергій Льовочкін.