БЮТ заблокував Раду до припинення ''репресій''

Заблокована Рада

Фракція БЮТ заблокувала трибуну та президію Верховної Ради. За інформацією ЗМІ, блокаду здійснюють близько трьох десятків членів фракції.

Вони вимагають закрити карну справу проти лідера БЮТ Юлії Тимошенко, а також припинити те, що вони називають "політичним терором проти Юлії Тимошенко та Олександра Турчинова".

Члени фракції БЮТ твердять, що у такий спосіб влада намагається "нейтралізувати опозицію та не дати їй можливості брати участь у наступних парламентських виборах".

У залі парламенту розвісили плакати із написами "Руки геть від Тимошенко!" та "Припинити політичні репресії!".

Напередодні Генеральна прокуратура повідомили, що проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко порушили карну справу та заборонили їй виїздити за межі Києва. Подробиці тут

Заступника Юлії Тимошенко Олександра Турчинова кілька разів викликали на допити до Генеральної прокуратури як свідка. Подробиці тут

Колишній доповідач Парламентської Асамблеї Ради Європи Ганне Северинсен закликала президента Віктора Януковича припинити кримінальне переслідування своїх опонентів і висловила жаль з приводу того, що Юлія Тимошенко не зможе, як планувала, відвідати саміт Європейської Народної партії через те, що з неї взяли підписку про невиїзд. Детальніше тут

Натомість у Партії регіонів переконані, що блокада трибуни викликана тим, що члени фракції БЮТ хочуть уникнути оприлюднення звіту слідчої комісії стосовно, як сказав депутат Михайло Чечетов, "розкрадання грошей матеріальним резервом за попереднього уряду".

Спікер парламенту Литвин розпочав консультації з представниками фракцій стосовно розблокування трибуни.

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов припускає, що Верховна Рада відновить роботу в пленарному режимі на вечірньому засіданні.

Він сказав, що навіть попри блокування трибуни ніщо не завадить парламенту схвалити бюджет на наступний рік: "Ми організуємо роботу парламенту таким чином, щоб усі основні документи, які мають бути ухвалені цього року, були ухвалені".

Тим часом "Файненшіал Таймс" у статті про відкриття кримінальної справи проти Юлії Тимошенко пише, що це може привести до посилення протистояння між опозицією та президентом Януковичем. Читати подробиці

Новини на цю ж тему