Регіонали ''вибили'' опозицію з президії ВР

У результаті бійки у Верховній раді між депутатами Партії регіонів та БЮТ у четвер п’ятьох опозиційних депутатів забрала швидка допомога.

Представники Блоку Юлії Тимошенко повідомляють, що серед постраждалих депутати Михайло Волинець і Василь Кравчук з травмами голови, Володимир Бондаренко з пошкодженою рукою і Юрій Гнаткевич зі струсом мозку та високим тиском, якого виносили з парламенту на ношах.

Тим часом депутат від Партії регіонів Олег Царьов, чиє ім’я називають серед тих, хто брав активну участь у бійці, звинуватив опонентів у симуляції.

Регіоналам вдалося потрапити до сесійної зали, заблокованої бютівцями, через двері, що ведуть до президії. Перед цим, як повідомляють нечисленні журналісти, що залишалися у ложі преси, у залі вимкнули світло.

Депутат від БЮТ Андрій Шевченко у своєму інтернет-блозі пише, що "Волинцю (депутат від БЮТ) розбили голову стільцем. Кров. У Бондаренка (депутат від БЮТ) перелом руки. Забрала швидка. Просто звірі. Обличчя всі ті самі. Наступний раз регіонали будуть штурмувати з ножами,” – пише депутат.

Згодом Андрій Шевченко повідомив Бі-Бі-Сі, що троє депутатів від БЮТ забрала “швидка.”

Госпіталізований, після бійки у Верховній Раді, депутат від БЮТ Юрій Гнаткевич знаходиться у важкому стані.

Про це також повідомив депутат від Андрій Шевченко: "Кепсько з Гнаткевичем. Його у Феофаніï зі швидкоï не виносять".

За кілька годин до цього депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов заявляв, що його соратники не затосовуватимуть силу проти опозиційних депутатів, що блокують роботу парламенту:

“Партія регіонів і фракція регіонів візьме ситуацію у свої руки, вона м’яко, толерантно, культурно, інтелігентно, цивілізовано, змахуючи кожну пір’їнку з представників опозиційних фракцій переконає їх, що не треба робити дурниць.”

Депутати від Блоку Юлії Тимошенко заблокували парламентську трибуну і роботу Верховної Ради, вимагаючи припинення "політичних репресій" проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко і доповіді керівника Казначейства щодо того, куди насправді пішли кошти від продажу квот на викиди парникових газів згідно із Кіотським протоколом.

“Ми вимагаємо, щоб керівник Державного казначейства прийшов до Верховної Ради, і відзвітував депутатам і суспільству про те, скільки грошей отримано за Кіотським протоколом, як ці гроші використані, і де вони зберігаються. Ми надали документи, які свідчать про те, що жодної копійки із цих грошей не використано, і всі вони обліковуються на відповідних рахунках Казначейства,” – заявив депутат від БЮТ Сергій Власенко.

Напередодні, Генеральна прокуратура після того, як пані Тимошенко було допитано слідчими прокуратури, повідомила, що порушила кримінальну справу за фактом нецільового використання коштів, отриманих Україною згідно із Кіотським протоколом.

Водночас у фракції Партії регіонів, що складає основу парламентської більшості, розцінили такі дії опозиції як спробу завадити звіту міністра фінансів, запланованого на п’ятницю. У цьому звіті, як очікувалося, міністр мав розповісти про "широкомасштабне розкрадання коштів" попереднім урядом.

“Якщо наші колеги кажуть, що там ніяких проблем немає, тоді у мене виникає питання: чому вони сьогодні блокують роботу парламенту і на дають можливості людям, які поінформовані значно більшою мірою, ніж я, бо вони робили аудит, доповісти суспільству, зокрема, і вам, з тих питань, з яких вони вважають за потрібне доповісти,” – заявив керівник фракції Партії регіонів Олександр Єфрємов.

Вимоги БЮТ: припинити "репресії"

Фракція БЮТ заблокувала трибуну та президію Верховної Ради з вимогою закрити карну справу проти лідера БЮТ Юлії Тимошенко, а також припинення те, що вони називають "політичним терором проти Юлії Тимошенко та Олександра Турчинова".

Члени фракції БЮТ твердять, що у такий спосіб влада намагається "нейтралізувати опозицію та не дати їй можливості брати участь у наступних парламентських виборах".

У залі парламенту розвісили плакати із написами "Руки геть від Тимошенко!" та "Припинити політичні репресії!".

Напередодні Генеральна прокуратура повідомили, що проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко порушили карну справу та заборонили їй виїздити за межі Києва. Подробиці тут

Заступника Юлії Тимошенко Олександра Турчинова кілька разів викликали на допити до Генеральної прокуратури як свідка. Подробиці тут

Колишній доповідач Парламентської Асамблеї Ради Європи Ганне Северинсен закликала президента Віктора Януковича припинити кримінальне переслідування своїх опонентів і висловила жаль з приводу того, що Юлія Тимошенко не зможе, як планувала, відвідати саміт Європейської Народної партії через те, що з неї взяли підписку про невиїзд. Детальніше тут

Натомість у Партії регіонів переконані, що блокада трибуни викликана тим, що члени фракції БЮТ хочуть уникнути оприлюднення звіту слідчої комісії стосовно, як сказав депутат Михайло Чечетов, "розкрадання грошей матеріальним резервом за попереднього уряду".

Тим часом "Файненшіал Таймс" у статті про відкриття кримінальної справи проти Юлії Тимошенко пише, що це може привести до посилення протистояння між опозицією та президентом Януковичем. Читати подробиці

Новини на цю ж тему