Янукович ''достроково'' повернувся з Латвії

Віктор Янукович у Латвії
Image caption Статус та тривалість візиту до Латвії змінили в останній момент

Президент Віктор Янукович повернувся до України з Латвії днем раніше, ніж планувалося.

Візит українського президента до Риги до його початку анонсували як дводенний та державний. Але перед самим візитом його статус змінили з "державного" на "офіційний", а сам пан Янукович повернувся до України у ніч проти четверга, хоча планувалося, що у Латвії він перебуватиме не лише 15-го, але й 16-го грудня.

Як розповідає кореспондентка Української служби Бі-Бі-Сі в Ризі, державний візит у Латвію передбачає відвідування Музею окупації Латвії, тоді як офіційний - ні. Цей музей викликає гостру критику з боку Росії, оскільки фактично прирівнює радянський період в історії Латвії до нацистської окупації.

Раніше українські інформаційні агенції з посиланням на власні джерела повідомляли, що українська делегація, начебто, відхилила пропозицію, щоб президент України відвідав Музей окупації Латвії.

Хоча міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, за інформацією ЗМІ, таки відвідав музей.

Попри те, що візит до Латвії був скорочений майже вдвічі, за інформацією, оприлюдненою в ЗМІ, попередня програма візиту була виконана повністю.

Лідери України та Латвії підписали спільну заяву, а також між Києвом та Ригою було укладено низку документів: міжурядову угоду про транзитні перевезення з використанням портів та іншої транспортної інфраструктури, угоду про співпрацю між міністерствами оборони та охорони здоров’я, а також меморандум про взаєморозуміння між МЗС України та Латвії щодо співробітництва у сфері європейської інтеграції. Читати подробиці

Куди не пішов президент?

Музей окупації Латвії, заснований у 1993 році і розташований у Ризі, присвячений історії тієї країни у період з 1940 до 1991 року.

Image caption Нині в музеї відкрита експозиція "Латвія 70 років тому". Фото з сайту музею.

Автори експозиції, як сказано на офіційному сайті музею, виділяють три періоди окупації Латвії: перша радянська окупація (1940-41 рр.), німецька націонал-соціалістична окупація (1941 - 1944/45 рр.), а також друга радянська окупація (1944/45-1991 рр).

Музей був створений для того, щоб зрозуміти "складну історію Латвії ХХ сторіччя" та познайомити з "п’ятдесятирічною історією панування тоталітарних режимів у Латвії".

Фактично, автори експозиції прирівнюють режим, який існував у радянській Латвії, із тим, який встановила нацистська Німеччина, що викликає незадоволення Росії.

Так, у 2005 році Музей окупації Латвії відвідав посол Росії у цій країні і назвав експозицію "однобічною".

Щороку музей відвідують більше 100 тисяч людей, більшість із них – іноземці.

Музей окупації Латвії включили до Державного дипломатичного протоколу і його відвідують іноземні державні діячі, дипломати та члени міжнародних організацій.

Новини на цю ж тему