Японія змінює оборонну стратегію ''через Китай''

японський корабель
Image caption Японія матиме менше танків, але більше кораблів, ракет і підводних човнів

Японія повідомила про масштабні зміни в оборонній політиці, які передбачають зміцнення збройних сил на півдні у відповідь на зростання військової потуги сусіднього Китаю.

Японія, яка має спільний морський кордон з Китаєм, твердить, що нарощування військової потуги Китаю викликає стурбованість у світі.

Японія також зміцнює свою протиракетну оборону, твердячи про загрозу з боку Північної Кореї, яку Токіо називає серйозним фактором нестабільності.

Японський уряд схвалив документ, який визначатиме оборонну політику країни на наступні 10 років.

Оглядачі кажуть, що Японія змінює свою оборонну політику у відповідь на зміну балансу влади в Азії.

Image caption Війська переведуть з півночі до південного кордону

Передбачається, що військові сили частково згорнуть на півночі країни, де вони розміщені від часу Холодної війни для того, аби запобігти можливому вторгненню Росії.

Тепер війська буде зосереджено на південних островах, ближче до Китаю.

Японія стурбована посиленням військово-морської потуги Китаю.

У японському документі мовиться, що "Китай швидко модернізує свої військові сили і розширює діяльність у сусідніх водах. Разом з браком прозорості у військових та питаннях та у безпеці Китаю, тенденцією для регіону та міжнародної спільноти є стурбованість".

Стосунки між Японією та Китаєм різко погіршилися у вересні після зіткнення китайського траулера та японських катерів берегової охорони поблизу островів у Східнокитайському морі, які є предметом територіальної суперечки між двома країнами.

Планується, що число японських танків буде скорочено на третину, але буде збільшено флот підводних човнів і винищувачів.

Північна Корея – "фактор нестабільності"

Ядерну програму Північної Кореї і її ракети названо "серйозним дестабілізуючим фактором."

Пхеньян впродовж минулих років обстрілював Японію з ракет і влаштовував ядерні випробування, а у листопаді Північна Корея продемонструвала американським експертам новий завод зі збагачення урану.

Тим часом Пхеньян погрозив новими нападами проти Південної Кореї у разі, як Південна Корея почне військові навчання на острові, який є предметом суперечки між Сеулом та Пхеньяном.

У відповідь по всій Японії будуть розміщені ракетні комплекси "Патріот" і буде збільшено число військових кораблів, здатних збивати такі ракети.

У документі союз Японії зі США називають "незамінним". США мають 50 тисяч солдатів в Японії.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Токіо каже, що в Азії пильно спостерігатимуть за новою стратегією Японії, чию агресію в Другій світовій війні тут ані забули, ані вибачили.

Новини на цю ж тему