Литвин: я несу повну відповідальність

Image caption Литвин: І руйнується Верховна Рада України, як останній прихисток демократії.

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин заявляє, що несе відповідальність за побиття опозиційних депутатів в парламенті в четвер ввечері.

Про це Литвин заявив на ранковому засіданні в п'ятницю:

"Зрозуміло, що як голова ВР, я несу повну відповідальність за людей, які вчора постраждали. Бо у нас ситуація, чим більше фракція, тим більше у неї самостійності в ухваленні рішень. Не постраждали лише організатори цих акцій".

При цьому Литвин продемонстрував ланцюги, які начебто принесли в залу бютівці і нічого не сказав про дії депутатів ПР:

"Я отримую доповідну від керівника апарату, що депутати зносять в сесійну залу ланцюги, замки, металеві прути. Зокрема, 16 грудня близько 19 години депутат Євген Добряк заніс в залу декілька предметів, замотаних в мішковину, схожих на "монтировки". Як мені в цій ситуації потрібно було вчиняти?".

"Депутати, це не секрет, зі зброєю ходять в сесійну залу", - сказав Литвин.

На думку голови ВР, такі події, як сталися в четвер у парламенті, можуть відбуватися тому, що "всі витівки, які відбувалися тут, сходять з рук".

"І руйнується Верховна Рада України, як останній прихисток демократії. Ну, не буде ж Верховної Ради, не буде країни", - сказав він.

Володимир Литвин вважає, що "переслідуються інші цілі – ота війна, яка продовжується після президентської кампанії, вона не закінчилася, вона набирає нових обертів, і нам треба зупинитися".

"І жаль, що народні депутати пішли із сесійної зали, давайте приймемо рішення – проведемо депутатські збори, давайте зупинимось у цьому ражі. І, врешті-решт, ми повинні зрозуміти, що ми відповідальні за країну", - наголосив Володимир Литвин.

Азаров про цинічні дії опозиції

Image caption Азаров: Дії опозиції, яка принесла ланцюги, металеві прути, цинічні, безпрецедентні за своїм масштабом.

Прем'єр-міністр України, голова Партії регіонів Микола Азаров вважає цинічними дії народних депутатів від опозиції вчора у Верховній Раді.

Про це він заявив на брифінгу, коментуючи на прохання журналістів вчорашні події в парламенті:

"Дії опозиції, яка принесла ланцюги, металеві прути, цинічні, безпрецедентні за своїм масштабом. І вони (опозиція) мають знати, що парламент працюватиме".

Він підкреслив, що сьогодні перед Верховною Радою стоїть надзвичайно важливе завдання – прийняття державного бюджету на 2011 рік.

"Парламент має працювати. Тим паче, що на порядку денному парламенту стоїть доленосний для країни закон про державний бюджет, без якого країна жити не може".

Президент Віктор Янукович заявив, що він "категорично проти застосування фізичної сили" з боку як більшості, так і опозиції у парламенті, і закликав до вищої політичної культури депутатів:

"Я категорично проти того, щоб у парламенті колись застосовувалася фізична сила, і, зрештою, прийшов час нам уже, політикам, домовитися й підняти рівень політичної культури з усіх боків".

Г.риценко: організатори – Янукович, Литвин та Азаров

Опозиція вимагає заслухати звіт генерального прокурора Віктора Пшонки про результати розслідування бійки у Верховній Раді, а також відставки голови парламенту Володимира Литвина.

Про це повідомив журналістам народний депутат від блоку “Наша Україна – Народна самооборона” Анатолій Гриценко, коментуючи результати спільного засідання двох опозиційних фракцій "БЮТ-Батьківщина" та НУ-НС:

"Ми переконані, що те, що відбулося вчора в парламенті, організували Янукович, Литвин, Азаров. Виконавці і прізвища прозвучали, і вони на відеозаписах відомі. Ми вимагаємо притягнення до кримінальної відповідальності цих людей і будемо вимагати наступного тижня звіту генерального прокурора про ті слідчі дії, які були виконані".

Він зазначив, що у парламенті буде зареєстрована постанова про звільнення Володимира Литвина з посади голови ВР, опозиція вимагатиме негайно розглянути це питання наступного тижня.

Новини на цю ж тему