Останнє поновлення: Субота, 18 грудень, 2010 p., 11:36 GMT 13:36 за Києвом

Розслідування бійки в Раді: обіцянки і сумніви

Депутати опозиції запалюють свічки в Раді

Опозиція сумнівається в ''об'єктивному'' розслідуванні

Представник Партії регіонів сказав, що депутати цієї фракції у парламенті проголосують за зняття депутатської недоторканості з причетних до бійки в Раді, внаслідок якої у четвер постраждали 5 опозиційних депутатів. Тим часом у БЮТ сумніваються, що подання про зняття недоторканності з депутатів, причетних до сутичок, буде.

Депутат Партії регіонів Юрій Мірошниченко сказав під час телеефіру у п’ятницю, що фракція проголосує за зняття недоторканності з депутатів, якщо їхню провину буде доведено:

Незалежно від того, в якій фракції перебувають порушники закону, вони мають відповідати. Ця відповідальність має бути встановлена правоохоронними органами. І всі без виключення мають бути покарані.

Юрій Мірошниченко, ПР

"Незалежно від того, в якій фракції перебувають порушники закону, вони мають відповідати. Ця відповідальність має бути встановлена правоохоронними органами. І всі без виключення мають бути покарані."

Клацнути Форум Бі-Бі-Сі

Він також заперечив припущення, що бійка була "політичним замовленням," і прирівняв блокування парламенту до кримінального злочину.

Свого часу, за уряду Юлії Тимошенко, Партія регіонів неодноразово вдавалася до блокування парламенту.

У п’ятницю Генеральний прокурор заявив, що сутички у парламенті будуть розслідувані "об’єктивно", але зауважив, що йому невідомо про звернення депутатів до Генеральної прокуратури. Клацнути Читати подробиці

Наразі сутички у Раді розслідує прокуратура Печерського району міста Києва. Клацнути Читати подробиці

Тим часом син Генерального прокурора заперечив заяви депутатів БЮТ стосовно того, що він, нібито, брав участь у бійці в Раді. У заяві, розміщеній на сайті Партії регіонів, депутат Артем Пшонка каже, що на момент бійки у сесійній залі був в іншому місці.

Опозиція сумнівається в об'єктивності розслідування сутичок.

Відповідь уже очевидна. Не буде ніякого подання до парламенту.

Сергій Соболєв, БЮТ

Заступник лідера фракції "БЮТ-Батьківщина" Сергій Соболєв висловив сумніви щодо того, що Генпрокуратура внесе до Верховної Ради подання на зняття недоторканності з депутатів, причетних до бійки 16 грудня.

"Відповідь уже очевидна. Не буде ніякого подання до парламенту", - сказав пан Соболєв у телеефірі каналу "Інтер".

Депутат припустив, що у разі порушення кримінальної справи вона "тихенько вмиратиме", так само, як це відбулося зі справою щодо нанесення тілесних ушкоджень депутатам під час ратифікації Харківських угод 27 квітня.

"Залякування" і роль спікера

Володимир Литвин

У Раді пропонують встановити металодетектор

Опозиційні депутати твердять, що сутички у Раді були спровоковані і називають їх прямим залякуванням.

Депутат НУ-НС Микола Катеринчук назвав сутички залякуванням: "Таким чином ніби говорять: Подивіться, що ми робимо з опозицією - потім ми зробимо з кожним із вас. Бійтеся нас".

Опозиція також звинувачує спікера парламенту Литвина у тому, що сутички сталися і закликає до його відставки.

Депутат Катеринчук сказав про пана Литвина: "Якби він захотів, то ніяких бійок би не було. Він вміє ці питання розводити".

Раніше Клацнути Володимир Литвин заявив, що несе відповідальність за побиття опозиційних депутатів в парламенті.

Металодетектори в Раді?

Один з депутатів Партії регіонів запропонував, аби на вході до парламенту стояли металодетектори. Така пропозиція пролунала після того, як спікер у Раді демонстрував залізні інструменти та ланцюги, які, нібито, принесли до сесійної зали депутати. Спікер Литвин також твердив, що знає, що депутати носять у парламент зброю.

Депутат Партії регіонів Володимир Олійник у телеефірі висловив думку, що депутатів треба перевіряти: "Повинна бути рамка і всі повинні проходити перевірку. Подивитися, що ти туди несеш. Ручку, дипломат, комп’ютер – будь ласка. Шашки –ні. Ланцюги – ні".

Корисні посилання в інтернеті

Найбільш популярні новини

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS