Міліція розігнала мітингувальників у Мінську

Протест у Мінську

Бійці білоруського спецназу із гумовими палицями та щитами витіснили протестувальників із площі Незалежності у Мінську. Є дані про поранених. За даними опозиції, щонайменше трьох кандидатів у президенти Білорусі затримали. Це - Андрій Санніков, Володимир Некляєв та Григорій Костусєв.

За даними інформаційних агенцій в центрі Мінська протестували до 10 тисяч людей. Більше двох годин прихильники опозиції скандували "Геть!" та "Хай живе Білорусь!".

Раніше учасники багатотисячної акції штурмували Будинок уряду. За повідомленнями, натовп бив вікна та виламував двері.

У ході сутичок з міліцією постраждав кандидат у президенти Віталій Римашевський. Йому розбили голову. Є також дані, що серед постраждалих внаслідок акції до 10 журналістів.

Мітинги опозиції розпочалися по тому, як на виборах президента, за попередніми даними, перемогу здобув діючий президент Олександр Лукашенко.

Згійдно з даними екзит-полів, він набрав понад 80% голосів.

Опозиція звинуватила владу у фальсифікаціях та вимагає нових виборів.

Опонетами пана Лукашенка є 9 кандидатів. За попередніми даними, найближчий його конкурент - Андрій Санніков - набирає у 10 разів менше голосів, ніж чинний президент.

Іншого кандидата від опозиції Володимира Некляєва було побито під час акцій протесту.

Свідки зазначають, що він втратив свідомість і його було відвезено до шпиталю.

Із Білорусі також надходять повідомлення, що мобільні телефони журналістів, політиків та активістів захисту прав людини було заблоковано.

Також повідомляли про відімкнення соціальних мереж Facebook, Twitter та інших.