Законопроект про сумнівний аромат

В українському парламенті з'явився законопроект, у якому пропонується ліцензувати суміші для куріння, які заборонені у більшості країн Європи. Після його появи автори законопроекту змушені були виправдовуватися, твердячи, що не йдеться про легалізацію таких курильних сумішей і що ця ініціатива – це перший крок до обмеження заборонених речовин.

У законопроекті пропонується запровадити ліцензування виробництва сумішей для куріння, що не підпадають під визначення тютюнових виробів, речовин для ароматизації повітря, що використовуються шляхом спалення чи іншої термічної обробки (крім ладану, фіміаму та мірри), а також на торгівлю таких речовин та сумішей.

Автор законопроекту Андрій Пінчук говорить, що цей законопроект – це тільки перший крок у боротьбі з сумішами, що мають наркотичні речовини. Далі в Україні планується повна заборона.

“Основна мета законопроекту – заборона виробництва і торгівлі слабкими наркотиками, складовими яких є 723 види небезпечних речовин, які на сьогодні не внесені до переліку наркотичних засобів в Україні”, - пояснює помічник депутата Андрій Черних.

За його словами, нині в Україні заборона діє лише на 40 видів цих речовин. Ще сорок - попередньо погоджені на рівні уряду. Відповідно, більше шестисот ще мають пройти відповідні перевірки для того, щоб їх включили у перелік заборонених речовин.

На думку автора законопроекту, краще зараз запровадити ліцензію і таким чином контролювати вміст шкідливих речовин у сумішах, які, як твердить пан Черних, можна легко купити у будь-якому регіоні України.

Правозахисник Семен Глузман твердить, що в Україні не має соціальної політики, як у більшості європейських країн. Тому на запровадженні таких ліцензій з’являються можливості для корупції.

"З одного боку, у нашій державі перебувають в обігу певні наркотичні речовини, а, з іншого боку - наші хлопці з Верховної Ради чи інших державних установ будуть одержувати гроші “з повітря”, надаючи ліцензії на те, на що не має необхідності. Треба ознайомитися з практикою, а не тільки законодавством європейськи країн, і думати як запровадити цю практику до нас”, - переконаний правозахисник.