БЮТ оголосив ультиматум щодо бійки

опозиційні депутати залишали сесійну залу минулого тижня
Image caption Опозиційні депутати залишали сесійну залу минулого тижня

Депутати від опозиційної фракції БЮТ залишили погоджувальну раду, заявивши, що не бачать у ній сенсу, так само, як і у засіданнях Верховної Ради.

Опозиціонери кажуть, що не повернуться до роботи у сесійній залі, доки Генпрокуратура не розслідує бійку, що сталася у парламенті минулого тижня, а також не припинить того, що опозиціонери називають "політичними репресіями" проти Юлії Тимошенко.

Перед тим, як опозиціонери залишили погоджувальну раду, голова фракції БЮТ Іван Кириленко зачитав вимоги опозиції:

"Ми вимагаємо порушення кримінальних справ проти депутатів та міністрів чинного уряду, які безпосередньо били людей. У випадку відстуності результативних кримінальних справ, ми наполягатимемо на відставці Генпрокурора."

Пан Кириленко також заявив, що опозиція не знімає і своїх попередніх вимог: закриття кримінальних справ проти Юлії Тимошенко та Олександра Турчинова, "які сфабриковані виключно для політичного переслідування Тимошенко та інших представників опозиції." Самі із цими вимогами депутати від БЮТ у минулий четвер блокували парламентську трибуну, доки депутати від Партії регіонів її не "розблокували." Читати тут:

У понеділок лідерка БЮТ, екс-прем'єр Юлія Тимошенко знову запрошена на допит у Генеральну прокуратуру в рамках розслідування справи про нецільове використання коштів, отриманих Україною від продажу квот на викиди парникових газів згідно із Кіотським протоколом. Читати тут:

Оглядачі не виключають, що той допит може завершитися затриманням пані Тимошенко.

Водночас керівник фракції Партії регіонів Олександр Єфрємов закликав представників опозиції розібратися із бійкою в сесійній залі без залучення до цієї справи правоохоронних органів, назвавши цю бійку виключно внутрішньою справою депутатів:

"Треба провести дуже відверту розмову щодо процесів, які відбуваються у Верховній Раді. Ми повинні спробувати самі знайти відповіді на питання, як нам далі будувати свою роботу. Ні прокуратура, ні СБУ, ні міліція, ані хтось інший не прийде до нас з вулиці і не розповість, як нам тут жити, якщо ми самі не облаштуємо свою сім'ю."