Сніг викликав перебої з транспортом у Європі

Засніжений аеропорт
Image caption Засніжений аеропорт Хітроу: суттєве скорочення рейсів

У різних країнах Європи через сніги та обледеніння скасовані тисячі авіарейсів і поїздів, унаслідок чого багато людей не можуть завершити подорожі.

У понеділок із найбільш завантаженого аеропорту Європи, лондонського Хітроу, літаки практично не літали. Скасовано третину всіх рейсів в інших важливих аеропортах - Парижі і Франкфурті.

Всі відльоти з аеропорту Брюсселя скасовано до середи через нестачу антифризу.

Автошляхи в цілій низці європейських країн класифіковано як небезпечні.

Найбільше вражені холодною погодою Сполучене Королівство, Франція і Німеччина. Тут синоптики прогнозують сильний холод упродовж цілого тижня.

Через несприятливі погодні умови потяги швидкісного сполучення між Британією і Францією та Бельгією Eurostar їздять із значним запізненням, а біля входу на лондонський вокзал Сент-Панкрас вишикувалася довга черга пасажирів, чиї поїзди запізнюються. Компанія Eurostar закликала своїх пасажирів відмовитися від поїздок або відкласти їх на пізніше.

Снігопади в околиці Парижа спричинили серйозні проблеми для водіїв, на деяких ключових магістралях заборонено проїзд великого вантажного транспорту.

Паризька автобусна компанія RATP призупинила обслуговування низки маршрутів.

У неділю в Парижі скасували концерт популярної співачки Леді Ґаґа, бо вантажівки зі сценічним обладнанням не могли доїхати на стадіон, де він був запланований.

Німецька залізниця також потерпає від наслідків зимових опадів. Снігопади в Берліні спричинили збої з роботою приміської залізниці і автотранспортом. Небезпечні для водіїв умови склалися на автошляхах поблизу Кельна.

Влада Нідерландів обмежила швидкість руху на низці автомагістралей 50 км/год. Ожеледиця і сніг викликали збої в роботі транспорту і в різних частинах Швеції.

У Мальмо через погоду скасовано понад 100 потягів.

Сотні пасажирів змушені були ночувати просто в аеропортах у різних частинах Європи.

Метеослужби Британії попереджають про нові опади і ожеледицю в багатьох частинах країни.