МЗС скоротить 30% дипломатичного корпусу

МЗС України
Image caption МЗС України

Зовнішньополітичне відомство України готується до масових скорочень, в тому числі і в зарубіжних представництвах. Дехто з дипломатів припускає, що під ці скорочення можуть потрапити нелояльні до влади фахівці.

Директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин нагадав, що президент Янукович поставив завдання перед усіма органами влади провести скорочення штатів міністерств і відомств мінімум на 30%.

"Безумовно. Це не може обійти стороною українські закордонні установи", - повідомив пан Волошин. За його словами, МЗС має намір оцінити роботу дипломатів і вдатися до заходів для оптимізації зарубіжних представництв. "Ми змушені будемо пройти через це скорочення."

Водночас дехто з дипломатів підозрює, що під ці скорочення можуть потрапити фахівці, які викликають певну недовіру у президента.

Колишній посол України в США Юрій Щербак сказав Бі-Бі-Сі, що ці кроки можуть означати "чистку" МЗС.

"Під цю чистку можуть потрапити ті, хто викликає великі чи певні підозри. Це удар по амбітному міністру Грищенку, який думав, що у зв’язку з його лояльним ставленням до президента, МЗС зможе утриматися, як одне з провідних відомств України."

Юрій Щербак вважає, що те, що президент ветував закон про дипломатичну службу, свідчить, що він не дуже любить її.

"Як людина, сповнена реваншу, він, мабуть, пам'ятає, як 2004 року група дипломатів підтримала ідеї "помаранчевої" революції і виступила проти тодішнього керівництва країни. Йому краще поставити на посади своїх людей, тих, кому він довіряє, хоча, можливо, вони не мають нічого спільного з дипломатією."

Колишній посол України в США переконаний, що скорочення можуть торкнутися українського представництва у Вашингтоні, бо воно досить велике за штатом. Але ні в якому разі, за словами дипломата, такі кроки не будуть зроблені щодо посольства України в Росії. Адже, як каже дипломат, треба показати лояльність Києва до Москви.

На думку Юрія Щербака, будуть визначені різні критерії, аби вдаватися до скорочень, приміром, невисокий товарообіг.