FT: протистояння між опозицією і президентом посилилось

Юлія Тимошенко
Image caption Юлія Тимошенко у понеділок біля будівлі Генеральної прокуратури

Британська Financial Times пише про офіційні звинувачення, які у понеділок оголосили Юлії Тимошенко, одному із лідерів української опозиції.

Київський кореспондент видання Роман Олеарчик пише, що пані Тимошенко не затримали, але заборонили виїжджати за межі Києва.

Колишню прем'єр-міністра обвинувачено у справі про нецільове використання у 2009-му році екологічних коштів на суму 280 мільйонів доларів, залучених у рамках Кіотського протоколу.

Згідно зі звинуваченнями, вона використала ті кошти на виплати пенсій у час економічної кризи в Україні. Згідно із правилами, кошти, отримані від продажу екологічних квот, можна лише використовувати на модернізацію, щоб зменшити викиди парникових газів.

Видання нагадує, що сама пані Тимошенко неодноразово заперечувала ті звинувачення. Вона наполягає, що її справа та розслідування дій кількох її соратників, серед яких колишні урядові чиновники в її кабміні, є політично мотивованими.

Карна справа проти Юлії Тимошенко, веде далі британське видання, лише посилила протистояння між опозицією та президентом Віктором Януковичем. Видання нагадує про бійку в українському парламенті минулого тижня.

Після перемоги на президентських виборах пана Януковича у лютому цього року, лідери опозиції звинувачували його у тому, що він монополізує владу у своїх руках, у переслідуванні своїх ворогів та тиску на медіа. Опонети також звинувачують прихильного до Москви президента у тому, що він повернув Київ до сфери впливу Кремля.