Пенсії обмежать, пенсійний вік таки підвищать

Пенсіонери
Image caption Уряд пропонує обмежити максимальний розмір пенсій в Україні 12 розмірами прожиткового мінімуму

У повернутому до парламенту законопроекті про пенсійну реформу уряд передбачає підвищення пенсійного віку для жінок, чоловіків-держслужбовців, а також обмеження максимальних пенсій та одноразової допомоги при виході на пенсію.

Зокрема, у законопроекті Про заходи для законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи передбачається підвищення пенсійного віку для жінок із 55 до 60 років впродовж наступних 10 років, починаючи з 1 лютого 2011 року. Крім того, від 2013 року уряд пропонує підвищити з 60 до 62 років пенсійний вік для чоловіків-державних службовців. Крім того, передбачається і підивщення мінімально необхідного пенсійного стажу для отримання пенсії за віком з 5 до 15 років.

Уряд пропонує обмежити максимальний розмір пенсій в Україні 12 розмірами прожиткового мінімуму (на сьогодні ця сума становила би 8808 гривень, при тому, що пенсія депутатів нині перевищує 15 тисяч гривень, урядовців - 10 тисяч гривень, тоді як середня українська пенсія на початок грудня становила 1130 гривень), а виплати одноразової допомоги працівникам бюджетної сфери при виході на пенсію - 10 призначеними місячними пенсіями (нині одноразова допомога при виході на пенсію міліціонерів складає від 60 до 100 тисяч гривень).

У законопроекті також пропонується визначити механізм запровадження накопичувальної системи загальнообов'якового пенсійного страхування. Проте початок перерахування пенсійних внесків відбуватиметься із року, у якому буде забезпечена бездефіцитність Пенсійного фонду, яку нині урядовці оцінюють у 26 мільярдів гривень. При цьому учасниками так званого ІІ рівня пенсійного забезпечення (особисті накопичувальні рахунки) зможуть стати лише українці, яким на дату запровадження накопичувальної системи виповниться не більше 35 років.

Напередодні голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що після того, як 13 грудня законопроект про пенсійну реформу було подано на розгляд парламенту, уряд забрав його на доопрацювання. Читати тут:

Пан Литвин також повідомив, що 25 грудня з питання пенсійної реформи має доповісти віце-прем'єр і міністр соціальної політики Сергій Тігіпко. Спікер закликав не поспішати із ухваленням цього законопроекту, спрогнозувавши, що його розгляд відбудеться вже у новому році.

Наприкінці листопада Володимир Литвин в інтерв'ю парламентському телеканалу "Рада" заявляв, що підвищення пенсійного віку "не відбудеться, і крапка."

"На цьому (питанні про підвищення пенсійного віку) треба поставити крапку з огляду на те, що у нас низький рівень життя і дуже короткий період його тривалості," - заявляв спікер. Нині середня тривалість життя для жінок в Україні - 73 роки, чоловіків - 62 роки.

Водночас в уряді розаховують, що підвищення пенсійного віку дозволить вже у 2011 році скоротити на 550 мільйонів гривень дефіцит Пенсійного фонду.

Новини на цю ж тему