Ще одного урядовця Тимошенко затримано

Генеральна прокуратура затримала колишнього першого заступника міністра юстиції Євгенія Корнійчука - повідомляє сайт часопису "Дзеркало тижня" із посиланням на свої джерела у Генпрокуратурі.

"Дзеркало тижня" також пише, що пана Корнійчука було затримано після п'ятигодинного допиту в середу, 22 грудня, і що він знаходиться у Подільському ізоляторі тимчасового утримання.

Ані прес-секретар пана Корнійчука, ані ГПУ не підтверджують і не спростовують інформацію "Дзеркала тижня" про його затримання. Прес-секретар, проте, сказала журналістам, що дружина пана Корнійчука сьогодні народила доньку.

Євген Корнійчук працював в уряді Юлії Тимошенко, а до того був старшим партнером у юридичній фірмі "Магістр і партнери," яка, зокрема, долучилася до правового обгрунтування оскарження у Верховному Суді результатів другого туру президентських виборів 2004 року, які суд визнав сфальсифікованими.

У середу пан Корнійчук давав свідчення у справі, пов'язаній з наданням послуг юридичною фірмою Magisters (колишня назва - "Магістр & Партнери") Нафтогазу.

Екс-урядовця звинувачують у тому, що він, перебуваючи на посаді першого заступника міністра юстиції, підписав лист, яким дозволив проведення конкурсу на юридичне обслуговування Нафтогазу у одного виконавця.

Фірма "Магістр & Партнери" співпрацювала з Нафтогазом з 2002 року.

На виборах 2006 року Євген Корнійчук пройшов до парламенту за списком БЮТ.

В кінці 2006 року він очолив УСДП, після того, як колишній голова партії - тесть Корнійчука Василь Онопенко - став головою Верховного суду України.

Перед обранням Євген Корнійчук очолював фінансову практику фірми "Магістр & Партнери" (був старшим партнером, пізніше - позаштатним радником).

Спеціалізувався на фінансовому праві та законодавстві з енергетики, нафти і газу.

Українська опозиція, особливо БЮТ, звинувачує владу в політичних переслідуваннях. Президент Янукович та його команда твердять, що мова йде про покарання попередніх урядовців за широкомасштабну корупцію. Про будь-які звинувачення в корупції членів владної Партії регіонів не повідомляють.

Цього тижня офіційно пред'явлено звинувачення лідеру опозиції Юлії Тимошенко.

Читати про звинувачення Тимошенко і підписку про невиїзд

Читати про реакцію європейських структур на арешти в Україні