Росія та Британія вислали по дипломату

Британське посольство у Москві
Image caption Британське посольство у Москві

Велика Британія та Росія вислали по одному дипломату одна одної на тлі звинувачень у шпигунстві.

Міністерство закордонних справ у Лондоні підтвердило, що раніше цього місяця вислало з країни співробітника російського посольства через його діяльність, яка не відповідала інтересам Британії.

За кілька днів Росія зажадала, щоб Москву залишив британський дипломат.

Нині обидва дипломати покинули відповідно Лондон та Москву, але деталі звинувачень у шпигунстві не повідомляють.

Кореспондент Бі-Бі-Сі з дипломатичних питань Бріджет Кендалл каже, що на відміну від висилання дипломатів, яке було чотири роки тому, цей новий скандал навряд чи призведе до замороження відносин.

Від самого початку сторони співпрацювали одна з одною, і складається враження, що обидві країни налаштовані поліпшувати стосунки.

Британського прем'єра Девіда Камерона наступного року чекають у Москві, і ймовірно, жодна зі сторін не захоче, щоб шпигунські скандали завадили цьому.

Як повідомляє дипломатичний кореспондент, ці останні події не пов'язані з нещодавнім скандалом щодо громадянки Росії Каті Затулівєтєр, яка працювала асистенткою британського депутата і, згідно з повідомленнями, підозрювалась Британією у шпигунстві.

Керівники британських служб безпеки неодноразово висловлювали стурбованість щодо масштабів розвідувальної діяльності російських спецслужб у Британії.

Новини на цю ж тему