Іспанія заборонить курити в барах

В Іспанії парламент проголосував за нове жорстке законодавство, яке забороняє куріння в ресторанах і барах. Заборона набере чинності вже 2 січня наступного року.

Image caption Від 2 січня в Іспанії бари і ресторани стануть бездимними

Заборона охоплює куріння на телебаченні, поблизу лікарень чи на шкільних майданчиках.

Законопроект, поданий прем'єр-міністром Іспанії Хосе Луїсом Родріґесом Сапатеро і урядом іспанських соціалістів, було ухвалено 189 голосами проти 154.

Власники барів і ресторанів побоюються негативних наслідків заборони на куріння для їхнього бізнесу.

Здоров'я чи традиції - вибір іспанських курців

Іспанія має глибоко вкорінені традиції задимлених барів, кафе і ресторанів, але новий закон ще більше ужорсточить обмеження на куріння, запроваджені 2006 року. Відтепер іспанцям заборонено курити в будь-яких закритих громадських приміщеннях.

Голосуванням у вівторок було також відхилено поправку, яка дозволяла зберігати зони для курців у казино. Пропозиції дозволити барам ставити наглухо закриті камери для куріння також не знайшли підтримки в законодавців.

Закон про заборону куріння 2006 року поширювався на робочі місця. Його критикували як недостатній, бо власники кафе, ресторанів і барів могли самі вирішувати, чи забороняти їм паління. Більшість дозволяли своїм клієнтам курити і далі.

Кореспондентка Бі-Бі-Сі в Мадриді Сара Рейнсфорд каже, що власники барів і ресторанів скаржаться на втрату доходів через економічну рецесію і нарікають на подальші збитки від нового законодавства.

Але іспанські лікарі кажуть, що заборона допоможе курцям позбутися шкідливої звички, адже в Іспанії щодня 160 людей помирають від хвороб, спричинених курінням.

Новини на цю ж тему