ГПУ: екс-урядовця Корнійчука затримано

Image caption ГПУ порушила кримінальну справу щодо Євгена Корнійчука.

Генеральна прокуратура України 22 грудня порушила кримінальну справу щодо колишнього першого заступника міністра юстиції України Євгена Корнійчука.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, справу порушено за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).

За підозрою у вчинені вказаного злочину Євгена Корнійчука затримано і досудове слідство у справі триває, - повідомляє ГПУ.

Як повідомило напередодні, "Дзеркало тижня" пана Корнійчука було затримано після п'ятигодинного допиту в середу, 22 грудня, і він знаходився у Подільському ізоляторі тимчасового утримання.

Євген Корнійчук працював в уряді Юлії Тимошенко, а до того був старшим партнером у юридичній фірмі "Магістр і партнери," яка, зокрема, долучилася до правового обгрунтування оскарження у Верховному Суді результатів другого туру президентських виборів 2004 року, які суд визнав сфальсифікованими.

У середу пан Корнійчук давав свідчення у справі, пов'язаній з наданням послуг юридичною фірмою Magisters (колишня назва - "Магістр & Партнери") Нафтогазу.

Екс-урядовця звинувачують у тому, що він, перебуваючи на посаді першого заступника міністра юстиції, підписав лист, яким дозволив проведення конкурсу на юридичне обслуговування Нафтогазу у одного виконавця.

Фірма "Магістр & Партнери" співпрацювала з Нафтогазом з 2002 року.

На виборах 2006 року Євген Корнійчук пройшов до парламенту за списком БЮТ.

В кінці 2006 року він очолив УСДП, після того, як колишній голова партії - тесть Корнійчука Василь Онопенко - став головою Верховного суду України.

Перед обранням Євген Корнійчук очолював фінансову практику фірми "Магістр & Партнери" (був старшим партнером, пізніше - позаштатним радником).

Спеціалізувався на фінансовому праві та законодавстві з енергетики, нафти і газу.

Українська опозиція, особливо БЮТ, звинувачує владу в політичних переслідуваннях. Президент Янукович та його команда твердять, що мова йде про покарання попередніх урядовців за широкомасштабну корупцію. Про будь-які звинувачення в корупції членів владної Партії регіонів не повідомляють.

Цього тижня офіційно пред'явлено звинувачення лідеру опозиції Юлії Тимошенко.

Читати про звинувачення Тимошенко і підписку про невиїзд

Читати про реакцію європейських структур на арешти в Україні

Новини на цю ж тему