Людина aлтайська - новий родич Homo Sapiens

Image caption Oстанки Людини Алтайської були знайдені в Денисовій печері на Алтаї в 2008 році.

Учені запевняють, що стародавня Людина, останки якої були знайдені в Денисовій печері на Алтаї в 2008 році, співіснувала і парувалася з прямими предками сучасної людини.

Новий вид, Homo altaiensis (Людина алтайська, або Людина Денисовська), населяв планету близько 40 тис. років тому і його ареали проживання частково перетиналися з середовищем існування неандертальців і сучасних людей.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Nature, вони співіснували з іншими підвидами стародавніх людей і, цілком ймовірно, схрещувалися з предками сучасної людини.

Міжнародна група дослідників отримала ДНК цієї істоти в лабораторії, і результати аналізу вказали на його віддалену спорідненість з неандертальцями й ще більш віддалений родинний зв'язок з Homo sapiens.

Сенсаційна знахідка

Коментуючи результати дослідження, професор Кріс Стрінгер з Музею природознавства в Лондоні заявив, що це "справжня сенсація".

Ці наукові знахідки посилюють аргументи на користь теорії про те, що в природі співіснувало як мінімум чотири різновиди людини.

Крім Homo Sapiens, що населяють планету в даний момент, ученим відомо про неандертальця, карликових гомінід, відомих також під назвою "хоббіти" з індонезійського острова Флорес і, тепер, Людину Денисовську.

Раніше фахівці вже знаходили непрямі докази того, що одночасно з предками Людини розумної Євразію населяли її "далекі родичі", проте тепер у них з'явилися тверді підстави стверджувати це.

Професор Сванте Паабо з інституту Макса Планка в Лейпцигу, який очолює групу дослідників, стверджує, на Заході жили неандертальці, а на Сході - Homo altaiensis.

Людина алтайська (Денисовська), як вважають вчені, змішувалася з предками сучасної людини, перетинаючись з ними на загальних територіях меланезійського регіону - на північ і північний схід від Австралії.

Загадка стародавніх алтайців Одна з головних загадок, пов'язаних з нещодавно відкритим підвидом, полягає в тому, чому їх генетичний матеріал зберігся лише в однієї групи сучасних людей - меланезійців. На думку професора Стрінгера, це відбулося в результаті того, що в ході міграції предків сучасної людини, з Африки через Південно-Східну Азію в Меланезію, могло статися швидкоплинне схрещення двох підвидів, нездатне залишити більш значний генетичний відбиток. Ще одне питання, яке турбує дослідників Людини алтайської, це - що призвело до її повного зникнення? Фахівці сходяться на думці, що в цьому так чи інакше замішані наші предки, оскільки практично всі гілки нащадків Homo erectus (Людини прямоходячої) почали вимирати з появою ранніх Homo sapiens. "Це так захоплююче - знаходити пряме свідчення того, що поряд з нашими предками планету населяли ці архаїчні істоти, і лише в останні пару десятків тисяч років ми залишилися одні, без близьких родичів", - захоплюється знахідкою професор Паабо.