Вибухи в іноземних посольствах у Римі

Слідчі на місці вибуху
Image caption Слідчі на місці вибуху в посольстві Швейцарії. Через кілька годин - вибух у посольстві Чилі

В Італії внаслідок вибуху серйозно поранено громадянина Швейцарії. Вибуховий пакет був у посилці, що прийшла на адресу посольства Швейцарії в Римі. Поранений - працівник посольства - із серйозними травмами рук перебуває в лікарні.

Через кілька годин інший пакет вибухнув у посольстві Чилі в Римі. Повідомляють, що одна людина поранена.

Італійська поліція розслідує обидва інциденти, однак поки що незрозуміло, хто саме стоїть за цими нападами.

Міністр закордонних справ Франко Фраттіні, промовляючи після першого вибуху, назвав його "негідним вчинком".

Як каже кореспондент Бі-Бі-Сі в Римі Дейвід Віллі, немає жодних підстав пов'язувати вибухи з антиурядовими демонстраціями італійських студентів.

Поліція відмовляється коментувати ці інциденти, але, як повідомляє італійське видання Corriere della Sera, слідчі розслідують імовірну причетність до нападів "анархістських кіл еко-терористичного спрямування".

Перед тим, як стався другий вибух у посольстві Чилі, веб-сайт газети вмістив інформацію, що "слідчі зважують різні гіпотези, зокрема, про напад, спланований анархістсько-повстанськими рухами, який міг бути пов'язаним з ув'язненням кількох анархістів у Швейцарії".

Та ж газета повідомила після другого вибуху, що особа, яка потерпіла в представництві Чилі, не має серйозних поранень.

Згодом італійська інформаційна агенція ANSA повідомила, що підозрілий пакет виявлено також у посольстві України в Римі. Але перевірки його вмісту не підтвердили наявності вибухової речовини.

Італійські правоохоронці здійснюють перевірки в усіх посольствах.