Рада ухвалила бюджет 2011 "без чудес"

Image caption За ухвалення закону в цілому проголосували 279 народних депутатів з 298 зареєстрованих в сесійній залі. Опозиція залишила ВР.

Верховна Рада ухвалила в цілому Державний бюджет України на 2011 рік.

За ухвалення даного закону в цілому проголосували 279 народних депутатів з 298 зареєстрованих в сесійній залі.

Голосували "за" фракції Партії регіонів, Блоку Литвина та КПУ, а також позафракційні депутати.

Фракції "БЮТ-Батьківщина" та більша частина НУ-НС участі в голосуванні не брали і не були присутні в сесійній залі.

Як заявив напередодні голова Кабміну Микола Азаров, бюджетні видатки відображають складну фінансову ситуацію в країні:

"Закладені в бюджет показники – це не наші побажання, а наші можливості. Ми людям чесно говоримо, що чудес не обіцяємо. Обіцяємо багато складної роботи. Але ж усі вже переконалися, що така робота дає гарні результати".

Ухваленим документом передбачено визначити доходи Державного бюджету України на 2011 рік у сумі 281,46 млрд гривень, що на понад 11% більше, ніж у нинішньому році. Видатки передбачено на рівні 321,92 млрд гривень.

Верховна Рада також ухвалила постанову, якою доручила Кабінету міністрів за наслідками виконання бюджету у першому кварталі внести проект закону про зміни до держбюджету в частині збільшення фінансування статей за соціальними видатками.

Такі саме зміни Кабінет міністрів має подати і за наслідками виконання бюджету за перше півріччя.

Опозиція критикує бюджет

Фракції БЮТ та НУНС залишили сесійну залу парламенту.

Image caption Опозиція бойкотує засідання Ради через останню бійку в парламенті.

Як заявив з трибуни Верховної Ради депутат БЮТ Андрій Павловський, БЮТ не бажає брати участь у розгляді урядового проекту бюджету на 2011 рік.

"Це бюджет бідності і погіршення життя. Тому наша фракція – БЮТ-Батьківщина – в цьому антисоціальному фарсі, ганьбі і погіршенні життя людей приймати участь не буде", - зазначив він.

"Вперше за останні роки в проекті бюджету розміри соціальних стандартів будуть переглядатися не 5 разів на рік, а тільки 4, що є порушенням соціальних прав і гарантій громадян", - заявив Павловський.

За словами БЮТівця, "розміри соціальних стандартів в бюджеті суттєво змінено".

"Фактичний прожитковий мінімум для працездатних у жовтні склав 1038 гривень, а в проекті бюджету з 1 січня тільки 941 гривня", - заявив він.

"На початку року кандидатом у президенти Віктором Януковичем було обіцяно мінімальну пенсію з 1 січня 1200 гривень. Проте в проекті урядового бюджету з 1 січня тільки 750", - нагадав Павловський.

Він наголосив, що жодних поправок опозиції до проекту бюджету не враховано.

"Урядом зменшено видатки на інвалідів, на матеріальну допомогу та виробництво протезів. Не передбачено збільшення розміру мінімальної пенсії для студентів з числа дітей сиріт", - заявив БЮТівець.

Новини на цю ж тему