Сенат США ратифікував Договір про СНО

Сенат Сполучених Штатів ратифікував новий договір про стратегічні наступальні озброєння, який передбачає скорочення американського та російського ядерних арсеналів.

Image caption Позитивне голосування в Сенаті називають зовнішньополітичною перемогою Барака Обами

Президент Обама назвав це рішення найвагомішою угодою такого роду за останні майже двадцять років.

"Цей договір зробить нашу країну безпечнішою, та скоротить наш ядерний арсенал, так само як і російський. Відповідно до цього договору, наші інспектори повернуться на ядерні бази Росії. Тож ми зможемо довіряти, але й перевіряти", - сказав президент США.

Голосування в Сенаті називають серйозною зовнішньополітичною перемогою американського лідера, адже договір про СНО є ключовим в політиці "перезавантаження" відносин із Росією Барака Обами.

Ратифікації документу передували запеклі дебати, зрештою 71 сенатор підтримав договір, тоді як 26 проголосували проти.

Сенатор Джон Керрі, який очолює комітет з закордонних справ, сказав, що договір є сигналом для Ірану та Північної Кореї про те, що "міжнародна спільнота лишається єдиною у намаганнях стримати ядерні амбіції країн, які діють за межами закону".

Президенти Росії та США підписали цей договір ще у квітні. Тепер документ має ратифікувати російський парламент.

Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров раніше сказав, що "цей договір не лише полегшить підвищення безпеки Росії та США, але також позитивно вплине на міжнародну стабільність та безпеку загалом".

Ратифікацію договору американським Сенатом привітав генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. Цей документ, на його думку, "зробить значний внесок у євроатлантичну безпеку".

Договір про СНО передбачає скорочення загальної кількості ядерних боєголовок Росії та США на рівні 1550 одиниць, там також йдеться про режим взаємних інспекцій обох країн.

Противники договору в США кажуть, що він підриває національну безпеку Сполучених Штатів.

Новини на цю ж тему