Нові арешти в оточенні Тимошенко

Генеральний прокурор Пшонка
Image caption Генпрокурор каже, що нині карають не лише опонентів, а й представників чинної влади

Генеральна прокуратура затримала одного з чинних керівників державної митниці Віктора Бондаря, який за президентства Ющенка був міністром транспорту, а згодом очолював Дніпропетровську обладміністрацію.

Затриманням представника нинішньої влади та порушенням кримінальної справи похвалився генеральний прокурор Віктор Пшонка на прес-конференції в Києві, відповідаючи на закид журналістів, що прокуратура, мовляв, вибірково підходить до виявлення зловживань чиновників, шукаючи потенційних злочинців лише в колишній владній команді, тобто, серед своїх опонентів.

Викликали і затримали

"Сьогодні його викликали на допит, і затримали також стосовно зловживань з мотивом особистої вигоди", - сказав Пшонка, щоправда, не уточнивши, на якій посаді були скоєні вчинки, які прокуратура вважає зловживаннями.

"Сьогодні порушена кримінальна справа і затримано колишнього голову Дніпропетровської облдержадміністрації Бондаря", - сказав генпрокурор.

Пізніше прес-служба Генпрокураутри повідомила, що проти екс-міністра транспорту Віктора Бондаря порушена кримінальна справа "за посібництво в умисному знищенні чужого майна".

Сам Бондар, якому зателефонували журналісти, сказав, що нині перебуває в Генпрокуратурі і дає свідчення по справі, але нічого не знає про своє затримання. Справа, за його словами, є давньою, і її вже закривали. Бондар назвав її "абсолютно надуманою".

Загадкова поява в команді Януковича

За президентства Віктора Ющенка Віктор Бондар змінив кілька високих посад. Його кар‘єра в "помаранчевій" владі завершилася 4 лютого 2010 року, коли Ющенко звільнив його з посади голови Дніпропетровської облдержадміністрації за те, що він у першому турі президентських виборів відверто підтримав Юлію Тимошенко.

До команди Януковича Бондар долучився 28 травня 2010 року, здобувши посаду заступника голови державної митниці. Причому, призначаючи його, уряд Азарова змушений був створити спеціально посаду ще одного (сьомого) заступника голови митниці.

Image caption Протести на підтримку Тимошенко у Донецьку

Аналітики не виключають, що на прикладі саме "новобранців" із числа представників попередньої команди чинна влада демонструватиме свою безпощадність у боротьбі з корупцією у власних лавах. Втім, існує й думка, що слідчі прокуратури, відкривши кримінальну справу проти Бондаря, що працював в уряді Тимошенко, намагаються здобути свідчення проти екс-прем‘єра.

Розшук екс-голови Державної скарбниці

У день, коли Генпрокурор повідомив про затримання Бондаря, стало відомо про оголошення в розшук Тетяни Слюз, яка за прем‘єрства Тимошенко очолювала Державне казначейство України.

"Вона в розшуку. На мій погляд, прокуратура милосердно поступила, що дала підписку про невиїзд – ходіть до слідства разом з адвокатом, доказуйте свою невинуватість. Але вона цього не робила, тому слідчий виніс постанову про доставлення її в суд і арешт. Тому вона оголошена в розшук", - сказав Генпрокурор Віктор Пшонка.

Раніше попередник Пшонки Медведько заявляв, кримінальну справу порушено за фактом зловживання службовим становищем посадовцями Держказначейства. За цією справою висунуто звинувачення колишньому першому заступнику керівника цього органу Тетяні Грицун. За рішенням суду її заарештовано.

Як зазначається у матеріалах справи, розглянутих Печерським районним судом Києва, посадовці Держказначейства у період з жовтня 2009 року по січень 2010 року давали вказівки своїм підлеглим не перераховувати конкурсні гарантії у сумі 800 млн. грн. учасникам конкурсу з приватизації Одеського припортового заводу: компаніям "Нортіма" і "Фрунзе-Флора".

У міжнародному розшуку також і екс-головний бухгалтер компанії "Нафтогаз" Марія Кушнір, яку російський суд дозволив видати Україні.

Тимошенко ходить на допити

Саму Юлію Тимошенко ледь не щодня викликають до Генпрокуратури на допити.

Вона проходить як обвинувачена у справі про нецільове використання коштів, отриманих її урядом у рамках Кіотського протоколу за продаж квот України на викиди парникових газів.

Екс-прем‘єра звинувачують у тому, що ці гроші були витрачені на виплату пенсій, а не на екологічні програми.

З Тимошенко взята підписка про невиїзд.

За ґратами також перебувають колишній голова митниці Макаренко та екс-заступник голови "Нафтогазу" Діденко. Міністр уряду Тимошенко Данилишин нині у в‘язниці в Чехії. Команда президента Януковича вимагає його екстрадиції.

Опозиція називає останні затримання та арешти політичним переслідуванням людей з оточення Тимошенко задля знищення опонентів чинної влади.

Інтелігенція проти панування однієї партії

24 грудня представники української інтелігенції у відкритому зверненні до президента зажадали припинити "політичні переслідування лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко".

"Досі команда Януковича намагалась залякати опозицію та громадянське суспільство тихими репресіями та арештами. А тепер, коли Генпрокуратура пред’явила звинувачення з підпискою про невиїзд Тимошенко, людині, що за неї на президентських виборах проголосувало дванадцять мільйонів громадян, влада продемонструвала зухвалий намір остаточно знищити реальну опозицію, перейти до авторитарного правління в державі", - сказано у зверненні, серед підписантів якого Іван Дзюба, Левко Лук‘яненко, Юрій Щербак, Марія Матіос, Юрій Андрухович.

"Сьогодні ми стоїмо на порозі часу, коли все, що ми пережили в ХХ сторіччі, починає повторюватися. Знову панує одна партія, чиниться політичний тиск на суспільство та ЗМІ, переслідується опозиція, процвітає беззаконня та корупція", - йдеться у листі до президента.

Новини на цю ж тему